poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

Türk Eğitim Sen,“Gereğini yapın!”

Türk Eğitim-Sen Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan,  motorlu taşıt sürücüleri direksiyon eğitimi sınav kursuna katılmadan belge alan 35 kişi hakkında kesilen cezaların bir an önce uygulanmasını istedi. Erdoğan, ayrıca bu olayda başrol oyuncusu olduğunu ileri sürdüğü Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan Ö.F.A.  hakkında da gereğinin yapılmasını istedi.

13-07-2018 15:52

Türk Eğitim-Sen Denizli Şubesinin kamuoyuna duyurduğu motorlu taşıt sürücüleri direksiyon eğitimi sınav kursuna katılmadan belge verildiği iddiası üzerine Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti  ve yapılan soruşturma sonucunda  7 öğretmen, 5 şef, 1 teknisyen , 8  müdür yardımcısı , 14 müdür  35 kişinin kursa katılmadan belge aldığını tespit etti ve belgelerini  geri aldı. Eğitimcilere ayrıca disiplin yönünden uyarı cezası verildi.

Gold üye iddiası

Türk Eğitim Sen Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan, olayla ilgili gereğinin yapılmasını istedi. Ankara Sincan’da açılan kurstan 41 kişi değil 35 kişinin belge aldığını vurgulayan Erdoğan, “Müfettişler tarafından yapılan inceleme sonucunda da belge alanların hiçbirinin 96 saatlik motorlu taşıt sürücüleri direksiyon eğitimi sınav sorumluluğu kurs programına katılmadığı ortaya çıkmıştır.  Bu 35 kişinin 33’ü malum sendikaya mensup olmakla beraber bir kısmının da bu sendikanın çeşitli kademelerinde görev aldığı bilinmektedir. Bu kurs için il veya ilçe MEM’den herhangi bir duyuru yapılmamıştır. Bu kurstan malum sendikanın tüm üyeleri de haberdar değildir. Sadece kendi tabirleriyle “Gold üye” olanlar haberdar olmuştur” dedi.

“Şube Müdürü görevden uzaklaştırılmalı”

Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen soruşturmanın neticelendiğini ve  İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün  bakanlık  tarafından bu şahıslara teklif edilen cezaları  bir an önce uygulamaya koymasını istedi.  Özellikle bu olayda başrolde yer aldığı belirlenen Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan Ö.F.A.’nın  bir an önce görevden uzaklaştırılmasını  talep eden Erdoğan, “ Bağlı olduğu sendikanın da bu usulsüzlüğün ve uygulamanın yanında yer almamasını umuyoruz. Süreç boyunca soruşturmanın sağlıklı bir şekilde yürütülmesi hususunda gerekli hassasiyeti gösteren ve adaletin yanında yer alan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Oğuz’ a teşekkür ediyoruz. Ayrıca, bu belgeyi alanların bir kısmının müdürlük, müdür yardımcılığı mülakatlarına girdiği duyumları da bize ulaşmıştır. İl Milli Eğitim Müdürünün idareci atamalarında bu şahısların işledikleri suçu da göz önünde bulunduracağına inanıyor ve gerekli hassasiyeti göstereceklerini bekliyoruz.  Gereği yapılana kadar Türk Eğitim-Sen Denizli Şubesi olarak sürecin yakın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz” diye konuştu.

Şengül BOZ

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Türk Eğitim Sen,“Gereğini yapın!”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör