poyrazoğlu otomotiv etiler

Turizm Haftası başlıyor

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü,  15-22 Nisan Turizm Haftası nedeniyle bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinlikler kapsamında vatandaşlar Pamukkale Ören Yeri’ne iki saatlik süre zarfında ücretsiz girecek.

14-04-2018 11:36

Toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak, halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak, turizm ve kültür değerlerini tanımak ve turizmi geliştirmek amacıyla, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen Turizm Haftası kutlamaları bu yıl 42. kez yapılacak.

Turizm Haftası kutlama etkinlikleri 17 Nisan Salı günü gerçekleştirilecek. Sabah 09.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayacak program, saat 17.00’de Pamukkale Antik Havuz önünde devam edecek. Burada saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, halk oyunları gösterileri ve protokol konuşmaları yapılacak. 

Konuşmaların ardından S.A.K. Lisesi öğrencileri  mesleki becerilerini sergileyecek, Denizli El Sanatları Derneği çalışmalarını katılımcılara tanıtacak,  lokma ikramı ile yapılacak. Aynı gün turizm sektör temsilcileri Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’i ziyaret edecek. Pamukkale’de düzenlenecek etkinliklerde vatandaşlar 16.00-18.00 saatleri arasında Pamukkale Ören Yeri’ne ücretsiz giriş yapacak. 

Ayhan AKAR

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Turizm Haftası başlıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör