poyrazoğlu otomotiv etiler

Tüm zamanların rekorunu kırdık

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Türkiye ihracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan mart ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi. Tin,  ihracatın geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11.5 artarak 15.1 milyar dolara yükseldiğini belirterek, “İhracat tarihinin en yüksek ihracatını mart ayında gerçekleştirdik. Her alanda olduğu gibi ihracatta da yükselişimize kim çelme takarsa taksın hepsini yerle yeksan edip rekor üstüne rekor kırıyoruz”  dedi

05-04-2018 17:41

İhracatçıların dünyanın dört bir yanını dolaştığını, ürünlerini satmak için her koşulda büyük bir gayret verdiğini belirten  Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin; “İhracatçılarımız ürünlerini pazarlamak için dünyayı dolaşıyorlar, can siperane çalışıyorlar. Aynı zamanda iç piyasada da üretimin çeşitliliğini artırmak adına her türlü girişim ve hamlelerde bulunuyorlar” diye konuştu.

“ÜRETİM VE İHRACATTA HIZLA BÜYÜYORUZ”

Ak Parti hükümetlerinin ihracatçıları hiçbir zaman yalnız bırakmadığına dikkat çeken Şahin Tin; “Üreten ve ihracat gerçekleştiren hiç bir firmamızı yalnız bırakmıyor ve onlara her türlü desteği veriyoruz. Her gün yeni bir ülkede yeni bir anlaşma ve yeni bir görüşmeyle pazarın önündeki engeller ortadan kaldırılıyor. Bunlar sevindirici gelişmeler. Milletimizin göğsünü kabartan hamleler. Hükümetimizin verdiği destekler ve girişimler sayesinde Türkiye üretim de ve ihracatta hızla büyüyor. Türkiye olarak imkânımız ve potansiyelimiz büyümemizin önündeki bütün engelleri ortadan kaldıracak güçtedir. Üreten çalışan istihdam oluşturan herkesi destekliyoruz” dedi. 

“YERLİ VE YABANCI YATIRIMLARI DESTEKLİYORUZ”

Dünya ekonomisindeki yerini ve konumunu Türkiye’nin kendisinin belirlediğini belirten Milletvekili Şahin Tin; “Türkiye, dünya ekonomisinde sadece kendi yerini değil aynı zamanda dünya ekonomisinin de şartlarını belirleme süreci içinde. Türkiye olarak çok hızlı bir yükseliş süreci yaşıyoruz. Yabancı yatırımcıların ülkemize olan ilgisi her geçen gün daha da artmakta ve Türkiye bir yatırım ve üretim üssü haline dönüşmektedir. Ülkemizde yatırım yapacak olan firmaların yerli ya da yabancı olması hiç önemli değil. Bizim için önemli olan ülke ekonomisine, üretim ve istihdama katkı sağlamasıdır. Ülkemizin büyümesi için daha çok yatırıma ihtiyacımız var bu vesileyle de daha çok yatırımcıya ihtiyacımız var. Hükümetimizin Yüksek teknoloji ve istihdam ağırlıklı yatırımların desteklenmesi teşvik sağlanması konusunda da hassasiyet gösterdiği unutulmamalıdır. Yatırım ortamının iyileştirilmek maksadıyla her türlü yasal adımı da kararlılıkla atıyoruz” diye konuştu.

“TÜM OYUNLARI BOZUYORUZ”

Tin, Türkiye üzerinde oynanan bütün oyunları yüksek büyüme rakamlarıyla bozacaklarını söyledi. Türkiye’nin her gelen selden etkilenecek dere kenarına yapılmış bir gecekondu olmadığını belirten Tin, “ Türkiye tarihi derinliği asırlar öncesine dayanan köklü bir medeniyete sahiptir. 2018 yılında yakalayacağımız yüksek büyüme verileriyle dünyaya önemli bir mesaj daha vermiş olacağız. Türkiye’nin gücünü hafife alanlar rakamları gördüğünde ve aynı zamanda yükselişimize şahit olduklarında Türkiye’nin, rüzgârın önünde duran bir mum olmadığını çok açık ve net görmüş ve anlamış olacaklardır. Ülkemiz üzerimizde oynanan tüm oyunları yerle yeksan ederek her türlü manipüle edilmiş haberler ve olumsuz algılara rağmen hızla büyümeye devam edecektir. Türkiye’yi durdurmaya kimsenin gücü yetmeyecek” dedi.
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Tüm zamanların rekorunu kırdık
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör