poyrazoğlu otomotiv etiler

Tülüler hastane için kapıştı

Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne tıbbi cihaz alımı için 9. Deve Güreşleri,  Buldan’a bağlı Doğanköy Mahallesi’nde yapıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı güreşlerde 120 tülü dereceye girebilmek için mücadele etti. 

13-03-2018 16:50

Buldan Belediyesi tarafından düzenlenen ve geliriyle ilçedeki Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne tıbbi cihaz alımı yapılacak olan 9. Buldan Deve Güreşleri, Doğanköy’de yapıldı. Büyük bir heyecan içerisinde geçen ve renkli görüntülerin yaşandığı güreşlere farklı bölgelerden 120 deve katıldı.

Doğanköy Arenası’nda yapılan güreşlere Buldan Kaymakamı Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Denizli İhracatçılar Birliği ve Türkiye İhracatçılar Meclis Başkan Vekili Süleyman Kocasert ve yüzlerce vatandaş katıldı. Deve güreşleri kurban kesimi sonrası yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından başladı.

Develer arenaya çıkmadan önce katılımcılara hitap eden Başkan Gülbay, öncelikle Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda mücadele veren Mehmetçiklere, Allahın güç ve kuvvet vermesini diledi. Başkan Gülbay, konuşmasının ardından protokol üyeleri ile birlikte arenada katılımcıları selamladı. 

Usta cazgır Halil Coşkun’un okuduğu kahramanlık destanının ardından başlayan güreşlerde toplamda 120 tülü  60 çift olarak arenaya çıktı. Büyük bir heyecan içerisinde geçen güreşlerde toplamda 60 deve birinciliği paylaştı. Final yapılmayan güreşleri izleyen vatandaşlar organizasyondan dolayı başta Buldan Belediyesi olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.
 İHA
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Tülüler hastane için kapıştı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör