etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

Trafik kurallarını eğlenerek öğrendiler

Büyükşehir Belediyesi, Ateş Böcekleri Projesi kapsamında geçen yıl 21 bin 500 çocuğa trafik eğitimi verdi.  Türkiye’nin sayılı tesislerinden biri olan Trafik Eğitim Parkı'nda eğitim alan çocuklar trafik kurallarını eğlenerek öğrendi. 

12-01-2019 11:16

Çocukların trafik kurallarını en doğru şekilde öğrenmesi ve küçük yaşlarda trafik bilinci oluşturmak hedefiyle  Büyükşehir Belediyesinin hizmete aldığı Trafik Eğitim Parkı, geçen yıl 21 bin 500 öğrenciye ev sahipliği yaptı. Trafik Eğitim Parkı’nda 05-10 yaş arası çocuklar için hayata geçirilen Ateş Böcekleri Projesi yoğun ilgi gördü. Proje kapsamında çocuklara akülü arabalar, döner, ışıklı, ışıksız kavşaklar, yaya geçitleri, trafik levhaları kullanılarak kurallar öğretildi. Türkiye’nin sayılı tesislerinden biri olan Trafik Eğitim Parkı’nda  eğlenerek öğrenen çocuklara önce teorik, daha sonra uygulamalı eğitim verildi. 

Teorik eğitimde,  “Trafik nedir, nerelerden yürümeliyiz?

Karşıya nerelerden geçmeliyiz?,  “Yayaları ilgilendiren trafik işaretleri nelerdir?”, bisiklet kullanırken uyulması gereken kurallar, okul servis araçlarında uyulması gereken kurallar ve toplu taşıtlarda görgü ve nezaket kuralları gibi temel konular anlatıldı.  7 bin metrekarelik parkta çocuklar trafik kuralarını öğrenirken, keyifli anlar da yaşıyor. Ateş Böcekleri Projesi’nde çocuklara reflektörlü yelek hediye ediliyor. Yelekle çocukların bisiklet kullanırken trafikte görünürlüğünün artırılması amaçlanıyor. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Trafik kurallarını eğlenerek öğrendiler
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör