poyrazoğlu otomotiv
23 Mayıs 2019 Perşembe

TOPLU ULAŞIMA 7 YENİ HAT

Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz ay bünyesine kattığı 80 yeni otobüsle birlikte 7 yeni hattı daha hizmete aldı. Düzenlemeyle hat sayısı 51’e yükseldi. 

06-12-2018 16:52

Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz ay hizmete  80 yeni otobüs alınca toplu taşımada 7 yeni hat daha oluşturdu. Uygulamayla 44 olan hat sayısı 51’e çıktı. Toplu taşımada otobüs sayısını 230’a çıkaran Büyükşehir Belediyesi,  16, 38, 39, 40, 41,42 ve 43 numaralı otobüs hatlarını hizmete aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yeni alınan otobüslerle beraber hatlarda ve otobüs sefer sayılarında düzenlemeye gidildiğini belirterek, 7 yeni hattı daha Denizli’ye kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. 

Vatandaşların istek ve önerilerini dikkate aldıklarını belirten Zolan, "Hemşehrilerimizin toplu ulaşımdan daha rahat bir şekilde yararlanmaları amacıyla otobüs işletmemizin verimini arttırmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz ay bünyemize kattığımız 80 yeni otobüsle birlikte, mevcut hat sayımızı 51’e çıkardık. Ulaşım sorununa çare olmak için köprülü kavşaklar, çevre yolu, üst geçitler, otoparklar, akıllı ulaşım sistemleri gibi milyonlarca liralık yatırımımız hayata geçirmenin gururu içerisindeyiz. Denizlimize yakışanı yaptık. Amacımız Denizli’yi daha ileriye daha güzele taşımak” dedi. 

Açılan yeni hatlar şöyle;

16 Numara: Kampüs- Karahasanlı, 38 Numara: Otogar yanı- Servergazi Devlet Hastanesi, 39 Numara: İstasyon Caddesi- 1200 Evler, 40 Numara: Bakırlı Kavşağı- Kelleci Kardeşler, 41 Numara: Otogar- Kampüs, 42 Numara: Otogar- Aşağışamlı, 43 Numara: Otogar- Kampüs

Haber Merkezi

EK'TE VERİLEN TABLOLARDAN YENİ HATLARIN GİDİŞ GELİŞ YERLERİ VE SAATLERİNE BAKABİLİRSİNİZ..

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - TOPLU ULAŞIMA 7 YENİ HAT
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör