poyrazoğlu otomotiv etiler

TKDK, yatırımcı dostu Tavas’ta

TKDK Denizli İl Koordinatörlüğü, AB kırsal kalkınma desteklerini üretici ve girişimcilerle buluşturmak üzere bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. Tavas Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonu’nda, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldı.

19-01-2018 17:42

Tavas Belediyesi ve Tarım İlçe Müdürlüğü'nün de katkı sunduğu toplantıya, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, TKDK İl Koordinatörü Murat Kar, İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık İlçe Müdürü Halil Nas, Ziraat Odası Başkanı Orhan Akyol, STK'lar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 ‘Geri dönüşümsüz desteklerinden haberdar olmayan kalmasın’ parolası ile yola çıkan TKDK İl Koordinatörlüğü’nün düzenlediği toplantıya Tavaslılar yoğun ilgi gösterdi.  Toplantıda TKDK uzmanları, üreticilerin IPARD desteklerinden nasıl yararlanabilecekleri konusunda bilgiler verdi. Yapılan sunumda uzmanlar, hedeflerinin kırsal kesimin bu projelerden en yüksek oranda faydalanmasını sağlamak ve Denizli'nin gelişmesinde kırsal bölgeleri de aktif hale getirmek olduğunu, Tavas ilçesinin yüksek bir potansiyele ulaşabilmesi için ilçeden çok sayıda proje beklediklerini belirtti. 

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, yatırımcılara yer bulma, hibe ve kredi sağlayan kuruluşlar hakkında bilgi ve proje desteği sağlama ve yatırımlarının ileriye yönelik olabilmesi konularında yasal çerçeveler içerisinde her türlü yardımı vereceklerini ifade etti. Akyol, "Ortak aklı devreye sokarak, istişare, yardım ve kurumlar arası işbirliği ile inanıyorum ki; ilçemize birbirinden değerli projeler kazandıracağız. Katkılardan dolayı TKDK yetkililerine çok teşekkür ediyorum" dedi.
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - TKDK, yatırımcı dostu Tavas’ta
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör