poyrazoğlu otomotiv etiler
12 Aralık 2018 Çarşamba

TKDK’dan 12 projeye 19,5 milyon TL hibe desteği 

Denizli Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü, IPARD II 2. Başvuru Çağrı İlanı süresinde başvuran toplam bedeli 39 milyon TL olan 12 projeye 19,5 milyon TL hibe desteği sağladı.

16-10-2017 18:15

Denizli İl Koordinatörü Murat Kar, 12 Haziran 2017 tarihinde çağrı ilanına çıkılan ve 13 Ekim 2017 tarihi itibariyle sona eren IPARD II 2'inci Başvuru Çağrı dönemine ilişkin açıklama yaptı. Kar, “IPARD II 2'inci Başvuru Çağrı döneminde 103 tedbiri başlığı altında Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar kapsamında projeleri kabul ettik.  Bu dönemde 12 proje başvurusu gerçekleşti. Bu projelerin toplam yatırım bedeli ise yaklaşık 39 milyon lira idi.  Bu rakamın yaklaşık 19,5 milyon lirasının yatırımcılarımıza hibe olarak verilecek” dedi.

YÜZDE 50 ORANINDA HİBE DESETĞİ SAĞLANACAK

Denizli’ye daha önceki çağrılara kıyasla işleme tesislileri alanında rekor düzeyde başvuru yapıldığını da sözlerine ekleyen Kar, "Kurum olarak amacımız AB standartlarında hazırlanan projeler ile modern, verimli ve sürdürülebilir işletmeleri ilimize kazandırmak. Bu kapsamda yoğun gayret sarf ediyoruz. Kurum tarafından belirlenen şeffaf kriterler ışığında, en iyi hazırlanmış projeler seçilerek bu projelere yüzde 50 oranında hibe desteği sağlanacak. Ayrıca IPARD II ile kazandırılan güneş enerjisi gibi alternatif enerji kaynakları desteği ile girdi maliyetlerinin en aza indirilmesini hedefliyoruz. Bu çağrıda aldığımız projelerin büyük çoğunluğunda güneş enerjisi sistemlerinin de eklenmiş olması bizi ayrıca sevindirdi" diye konuştu. 

39 MİLYONLUK YENİ YATIRIM

IPARD II 2'inci Başvuru Çağrı İlanı süresinde alınan başvurular ile ilgili  bilgi veren Kar“ İşleme Tesislerine yönelik olan bu çağrı ilanında 39 milyon TL tutarında  toplam 12 proje başvurusu yapıldı.  Alınan başvurular; 8 adet soğuk hava deposu ve paketleme tesisi,1 adet süt toplama merkezi, 1 adet süt işleme tesisi, 1 adet kırmızı et kesimhanesi, 1 adet kanatlı eti parçalama ve işleme tesisi olarak gerçekleşti” dedi.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - TKDK’dan 12 projeye 19,5 milyon TL hibe desteği 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör