etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Eylül 2018 Perşembe

Tin, “Ayağımıza çelme takamazlar”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, ABD’nin personel güvenliğini gerekçe göstererek Türkiye'den yapılan vize başvurularını askıya almasını Türkiye üzerinden hazırlanan yeni bir filmin senaryosu olarak değerlendirdi. Şahin Tin, “Türkiye kumpas kurularak ayağına çelme takılacak bir ülke değildir. ” dedi.

10-10-2017 19:20

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, ABD’nin personel güvenliğini gerekçe göstererek Türkiye'den yapılan vize başvurularını durdurmasına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Özellikle son dönemde ABD’nin Türkiye’ye karşı olan rahatsızlığının Ortadoğu ve FETÖ ile ilgili olduğuna dikkat çeken Milletvekili Şahin Tin; “Asılsız ve suni bahanelerin ardına sığınarak vize başvurularını askıya alan ABD’nin bu tavrı Türkiye’yi diplomatik yollarla köşeye sıkıştırma hamlesidir. Bu yaklaşım ve tavır tarafımızca asla kabul edilemez. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın da ifade ettiği gibi ‘Türkiye bir kabile devleti değildir.’ ABD ülkemizde yaşanan 15 Temmuz’la ilgili sürece dair bağlantıları gün yüzüne çıktıkça ne yapacağını bilemez duruma düşmüştür. Yaşanan hain darbe girişiminde ve öncesinde üst düzey darbeci hainlerle irtibatlı olan her kim olursa olsun adalet önünde hesap verecektir. Terörist başı Gülen’i besleyen ve iade etmeyen ABD artık bu darbe yanlısı tavrını bırakmalı ve terörist başı başta olmak üzere terör eylemlerine karışanları Türkiye Cumhuriyeti devletinin yüce adaletine teslim etmelidir” dedi.

“GEREKLİ TEDBİRLER ALINIYOR”

Milletvekili Şahin Tin, ABD’nin vize kararının ardından Türkiye’nin de vize başvurularını durdurmasına ilişkin ise, “Türkiye kendine göre gerekli tedbirlerini alacaktır. Milli bekamızı sarsmaya yönelik yapılan hamlelere sessiz kalmamız beklenemez.” dedi.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Tin, “Ayağımıza çelme takamazlar”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör