poyrazoğlu otomotiv etiler

Ticaret Odası’ndan Berlin çıkarması

Denizli Ticaret Odası’na kayıtlı 50 firmanın temsilcileri, inşaat sektöründeki yenilikleri takip etmek için Almanya’ya gitti. DTO  Başkanı Uğur Erdoğan’ın başkanlık ettiği heyet, Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile de görüşecek.

21-02-2018 17:23

Sektörlere yönelik fuarlarda yurt içi ya da yurt dışı ayırt etmeksizin üyelerine öncülük eden Denizli Ticaret Odası, 20-23 Şubat’ta düzenlenen Bautec Berlin 2018 Uluslararası Yapı ve İnşaat Teknolojileri Fuarı’na özel bir organizasyonla katıldı. İki yılda bir gerçekleştirilen fuarda, Denizli’den 50 firmanın temsilcisi, yeni teknoloji ürünlerle ilgili araştırma ve incelemede bulunacak. Aynı heyet, iş birliği gerçekleştirmek üzere Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile de toplantı yapacak. 

DTO, 50 ÜYEYLE ALMANYA’DA
Denizli’den karayolu ile İzmir’e, oradan da havayoluyla Almanya’ya hareket eden heyete, DTO Başkanı Uğur Erdoğan başkanlık ediyor. Erdoğan, inşaat sektörünün Türk ekonomisi açısından çok önemli olduğunu, üyelerinden gelen talep doğrultusunda Almanya’daki fuara katılma kararı aldıklarını belirtti.

İnşaat sektörünün önemli bir istihdam kaynağı olduğunu  vurgulayan Başkan Erdoğan, “Bu sektörü, hizmet aldığı iş kollarıyla birlikte değerlendirdiğimizde, çok geniş bir kesime hitap etmektedir. İşgücü, teknoloji ve ekipman bakımından çok güçlü olan inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalarımız, iki yılda bir Almanya’da düzenlenen fuara gitmek istediklerini bildirince, gerekli duyuru ve hazırlığı yaparak yola çıktık. Girişimcilerimiz, Berlin’deki fuarda inşaat ve yapı sektöründeki teknolojik gelişmeleri yakından takip edecek. Ayrıca, Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile de biraraya gelecek. Fuar ve toplantının ilimiz için verimli sonuçlar sağlamasını diliyorum” dedi.
 Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ticaret Odası’ndan Berlin çıkarması
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör