poyrazoğlu otomotiv etiler

Ticaret heyeti Hindistan’da

Ekonomi Bakanlığı Koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonunda düzenlenen Hindistan Ticaret Heyeti, ülkenin önemli ticaret merkezlerinden biri olan Bombay'da gerçekleştirildi.

05-04-2018 17:22

Ekonomi Bakanlığı Koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonunda düzenlenen Hindistan Ticaret Heyeti, ülkenin önemli ticaret merkezlerinden biri olan Bombay'da gerçekleştirildi. Heyet kapsamında düzenlenen Türkiye-Hindistan İş Forumu ve ikili iş görüşmelerine Hindistanlı iş insanları yoğun ilgi gösterdi.

TİM Başkan Vekili Süleyman Kocasert'in başkanlığında gerçekleşen Hindistan Ticaret Heyeti'ne hazır giyim ve tekstil, makine ve aksamları, halı, hububat bakliyat ve yağlı tohumlar, kimyevi ürünler ve gıda sektörlerinde faaliyet gösteren 7 firma temsilcisi katıldı. 

Hindistan Büyükelçiliği’nin destekleriyle düzenlenen Türkiye-Hindistan İş Forumu, Hindistan Ticaret Odası Federasyonu (FICCI) Onursal Başkanı SushilJiwarajka'nın açılış konuşmasıyla başladı.

Jiwarajka, Hindistan Büyükelçiliği’ne ve TİM’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında, bu tür organizasyon ve ticaret heyetlerinin Türkiye ile Hindistan'ın ikili ticaretinin gelişmesine önemli katkısı olduğunu belirterek, Hindistan özel sektörü ve FICCI hakkında bilgi verdi.

Heyet Başkanı Süleyman Kocasert ise TİM'i tanıttığı ve iki ülke arasındaki ticaret hakkında ayrıntılı bilgiler paylaştığı konuşmasında, Türkiye ve Hindistan arasındaki güçlü bağlara da ayrıca vurgu yaptı. Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Ticaret heyeti Hindistan’da
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör