poyrazoğlu otomotiv etiler
30 Mayıs 2020 Cumartesi

TGB’den 100. Yıl söyleşisi 

Türkiye Gençlik Birliği Denizli İl Teşkilatı, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yıl dönümü yaklaşırken 100. Yıl söyleşileri düzenledi. TGB İl Başkanı Barış Dikmen, 19 Mayıs’ın Milli Mücadele’nin mihenk taşı olduğunu belirterek, “Denizli’nin efeleri  ilk adımın 100.  yılında aynı kararlılıkla hazırız” dedi. 

19-02-2019 12:22

TGB Genel Sekreteri Okan Özkan ve Genel Yürütme Kurulu  Üyesi  Görkem Gözet’in katılımıyla gerçekleşen söyleşiye gençler yoğun ilgi gösterdi. Giriş konuşmasını yapan İl Başkanı Barış Dikmen ; “19 Mayıs birlik demektir,  milli direnişin başlamasının mihenk taşıdır. Denizli’nin efeleri hazır. İlk adımın 100.yılında aynı kararlılıkla hazırız” dedi. 

Söyleşinin ilk kısmında konuşan Türkiye Gençlik Birliği Genel Sekreteri Okan Özkan ise, Büyük Önder Mustafa Kemal’in kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919 koşullarında olduklarını belirterek,  “100 yıl sonra yeniden emperyalizme karşı tam bağımsızlık mücadelesi veriyoruz. 100. Yıl söyleşilerimizle Türkiye’nin içinde bulunduğu koşulları ve dünyadaki durumu ele alıp Türk gençliğine düşen görevleri belirliyoruz. Güzel Türkiye’mizi karış karış dolaşarak 45 il ve 35 merkezde 100.Yıl söyleşilerini gerçekleştireceğiz. Genciyle yaşlısıyla tüm dostlarımızı bekleriz” diye konuştu.

TGB GYK Üyesi Görkem Gözet  ise, “Planımız olacak. Planlanmamış iş yapılmamış iş demektir. 19 Mayıs’ın 100. yılı için heyecanla, kararlılıkla hazırız. Tüm Türkiye’ye bu heyecan ve kararlılığı yaymak için yollara düştük. Çok yoğun bir sürece giriyoruz.  19 Mayıs’a giden süreci aralık ayında Atatürk sempozyumu ile birlikte ilmek ilmek örmeye başladık. 19 Mayıs’ta 100. yılın şanına yakışır bir eylemle tarihe geçeceğiz. Milletimizin gözü kulağı bizde olsun” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - TGB’den 100. Yıl söyleşisi 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör