etiler poyrazoğlu otomotiv

Tezgah doldu, fiyat düştü

Balık fiyatlarının yurt geneli ile birlikte Denizli’de de düşüşe geçmesiyle vatandaşlar Balık Hali’ne akın etti. En çok tercih edilen balıklar  hamsi, sardalye ve istavrit oldu.

22-10-2019 15:08

Denizli Balık Hali’nde balık fiyatları vatandaşın yüzünü güldürmeye başladı. Fiyatlardan memnun olan vatandaşlar hale akın ederken, balık bolluğu ve fiyatların düşmesi esnafın da yüzünü güldürdü. Balıkçı esnafı Ferhat Tak, hamsi ve sardalye  gibi küçük balıklara olan ilginin yoğun olduğunu belirtti. Tak, “Şu anda küçük balıklarda sardalye yiyebileceğiniz en güzel zamanında. Şu anda istavrit az geliyor fiyatı 20-25 TL arasında oynuyor. Bu sene palamut geçen seneki kadar bol değil. Şu anda çeşit, fiyatlar uygun.  Böyle giderse güzel balık yiyecek halkımız. Balık demek sağlık demek diyoruz,  bol bol balık yiyin diyoruz vatandaşa” dedi.

"Ne kadar çok balık çıkarsa fiyatlar o kadar düşer”

Balıkçı esnafı Gökhan Arslan da, hamsi, sardalye ve istavritin 15-25 lira arasında satıldığını belirterek fiyatların düşmesiyle satışlarının hareketlendiğini söyledi. Arslan, “ Deniz levrekleri, deniz çipuraları mesela 250-300 gramlık levrekler 30, 400-450 gramlık levrekler 35, 500 ve 600 gram üstü levrekler  35 ile 40 TL arasında satılıyor. Uskuru yeni çıkmaya başladı. Uskumru 40, barbun balığı 40-60 TL arasında değişiyor, sarıkanatlar 50 TL’ye satılıyor. Bu balıkların hepsinin çıkması hem vatandaş hem bizim için avantajı var. Ne kadar çok balık çıkarsa fiyatlar o kadar  düşer” diye konuştu.

Hale gelen vatandaşlarda  fiyatların düşük ve balık türlerinin bol olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Tezgah doldu, fiyat düştü
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör