poyrazoğlu otomotiv etiler

Teşekkürler Volkan

Fenerbahçe’nin başarılı file bekçisi Volkan Demirel, Kale’de 4 yıldır ALS hastası olan evli ve 3 çocuk babası Yusuf Sayıntürk’e imzalı formasını gönderdi. Yatağa mahkum olan ve gözleri dışında vücudunun tüm organları işlevsiz olan Sayıntürk’ün  göz takip cihazıyla bilgisayara yazdığı “Ben fanatik bir Fenerliyim. Volkan Demirel’in beni ziyaret etmesini istiyorum” çağrısına Demirel, forma göndererek karşılık verdi.

16-04-2018 18:09

Kale’de  4 yıldır ALS hastası olan ve gözleri dışında vücudu işlevsiz bir şekilde makineye bağlı olarak ailesinin yardımıyla yaşamını devam ettiren 3 çocuk babası Yusuf Sayıntürk, Fenerbahçe kaptanı Volkan Demirel’i çok sevdiğini belirterek, kendisini ziyaret etmesini istemişti.  Sayıntürk, hayırseverler tarafından kendisine alınan göz takip cihazıyla dört ay önce bilgisayara, “Ben fanatik bir Fenerliyim, Fenerbahçe futbolcularının hepsini çok seviyorum. Volkan Demirel’in beni ziyaret etmesini istiyorum” yazarak, Fenerbahçe kaptanına sesini duyurmaya çalışmıştı.

Kaledavazlılar harekete geçti

Göz takip sistemiyle çocuklarıyla iletişim kurup, derdini anlatabilen fanatik Fenerbahçe taraftarı  Sayıntürk’ün  isteğini yerine getirmek için sosyal medyada oluşturulan Kaledavaz Grubu harekete geçti. Kaledavaz Grubu, Bodrum’da yaşayan Mustafa Uzundemir aracılığıyla tecrübeli kaleciye ulaştı ve Sayıntürk’ün durumunu anlatıp, isteğini iletti. Tecrübeli kaleci konuya duyarsız kalmadı ve hayranına imzalı 1 numaralı formasını gönderdi. Demirel, formayla birlikte bir de mektup göndererek, aileye geçmiş olsun dileklerini iletti. Demirel, Yusuf Sayıntürk’ü zamanı uygun olduğunda ziyaret edeceğinin de sözünü verdi

Demirel mektubunda, “ Kardeşim Yusuf Sayıntürk’e. Hastalığının haberi bana geç ulaştı. Programımın yoğun olmasından dolayı seni ziyarete gelemedim. Sana imzalı formamı yolluyorum. Allah’tan sana acil şifalar vermesini diliyorum. En yakın zamanda görüşmek dileğiyle” ifadelerini kullandı.

Sevinci yüzünden okundu

Kaledavaz Grubu, ünlü kalecinin gönderdiği forma ve mektubu  Yusuf Sayıntürk’e teslim etti. Hayranı olduğu kalecinin imzalı formasına kavuşan ALS hastası Yusuf Sayıntürk, büyük mutluluk yaşadı. Karısı Fatıma Sayıntürk, eşinin göz kasları zayıfladığı için göz takip cihazını da kullanamadığını belirterek, “En büyük arzusu hayranı olduğu Volkan Demirel’i görmekti. Formasını gönderdiği için çok sevindi. Mutluluğu yüzünden okunuyordu. Volkan, bir de mektup göndermiş, en kısa sürede ziyarete geleceğini belirtiyor. Dünyalar bizim oldu. Kendisini de misafir etmeyi bekliyoruz” dedi.

Şengül BOZ

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Teşekkürler Volkan
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör