poyrazoğlu otomotiv etiler

Telefonlar geri dönüşüme 

Merkezefendi Belediyesi,  Selçukbey Spor Eğitim Merkezi’nde 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliği düzenledi. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu etkinliğe katılan öğrencilerle birlikte, kullanılmayan cep telefonu, tablet bilgisayar gibi elektronik cihazları geri dönüşüm kutusuna atarak, örnek oldu. 

06-06-2018 15:54

Etkinliğe Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şamil Temiz, Başkan Yardımcıları Hasan Kılıç ve Ayhan Mazıoğlu ile Namık Kemal Ortaokulu, Servergazi İmam Hatip Ortaokulu, Hacı Şakir Meliha Nilüfer Öz Ortaokulu, Rukiye Urhan Anaokulu, Şehit Er Burak Erdem İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. Başkan Subaşıoğlu öğrencilerle birlikte, kullanılmayan elektronik cihazları geri dönüşüm kutusuna atarak, çevreyi korumanın ve geri dönüşümün önemi vurgulandığı etkinlikte ayrıca öğrenciler atık malzemelerden yaptıkları projelerini sergiledi.

“BU DÜNYANIN BEKÇİSİYİZ”

Etkinlikte konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Bizler aslında şu an üzerinde yaşadığımız dünyayı atalarımızdan ve dedelerimizden miras almanın ötesinde, bizden sonra gelecek olan çocuklarımıza ve torunlarımıza emanet etmek üzere bu dünyanın bir anlamda bekçisiyiz. Bize teslim edilen bu dünyayı kirletmeden, hor kullanmadan, çevremizi sağlıklı bir şekilde gelecek nesillere devretme durumunda sorumlu olan insanlarız. Belediye olarak geri dönüşüm noktasında büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. İlçemizdeki 140 bin haneye her ay siyah ve mavi poşetleri ulaştırarak geri dönüşebilecek atıklarımızı daha bizzat yerinde yani evden yola çıkmadan, çöpe atılmadan ayrıştırma gayreti içerisindeyiz. Belediye olarak poşet dağıtımına yılda yaklaşık 2,5 milyon lira kaynak ayırıyoruz” dedi.

Haber Merkezi

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Telefonlar geri dönüşüme 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör