poyrazoğlu otomotiv etiler

Tek parmağıyla 16 kitap yazdı

Denizli 2. Kitap Fuarı’na katılan engelli yazar Erdal Yalçın, kitaplarını satarak kazanacağı parayla öğrencilere burs vermek istiyor. Hiç okula gitmeyen ve aldığı özel eğitim sonucu 2 yılda okuma-yazmayı öğrenen Yalçın, şimdiye kadar tek parmağıyla kişisel gelişim alanında 16 kitap yazdı.

07-04-2018 13:10

Türkiye'de önde gelen 220 yayınevi, 200'den fazla yazarın katılımıyla gerçekleşen 2. Denizli Kitap Fuarı, kitapseverlerle buluşmaya devam ediyor.

8 Nisan’a kadar açık olacak Kitap Fuarı’na katılan 43 yaşındaki Erdal Yalçın, engelli olmasına rağmen kaleme aldığı kitapları satışa sunuyor.

Diyarbakır'da dünyaya gelen ve çocukluğunda geçirmiş olduğu bir rahatsızlık nedeniyle felç geçiren Yalçın, tedavi için ailesi tarafından İstanbul'a getirildi ancak iyileşmesi için çare bulunamadı. Hiç okula gitmeyen ve aldığı özel eğitim sonucu 2 yılda okuma-yazmayı öğrenen Yalçın, henüz çocuk denilebilecek bir yaşta kitap yazmaya başladı.

Tek parmağıyla bugüne kadar 16 kitap yazan Yalçın, "38 yıldır İstanbul'dayız. 15 yaşında kitap yazamaya başladım. Başta makale yazdım ve ardından bunları kendi imkânımla dergi yapıp satarak para kazandım. Şu an 16 kitabım var. Ailemle beraber Kadıköy’de oturuyorum ve hayatımdan memnunum. Öykü, şiir, hikâye ve kişisel gelişim alanında kitap yazıyorum. Allah'a şükür, kitaplarım satılıyor. Bundan memnunum" dedi. Yalçın, kitaplarından elde ettiği gelirle öğrencilere burs vereceğini dile getirdi. 

Ayhan AKAR

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Tek parmağıyla 16 kitap yazdı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör