etiler poyrazoğlu otomotiv
19 Haziran 2019 Çarşamba

“Tek gayemiz milletin gönlünde olmak”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin,  Tavas’ın  Balkıca ve Yorga Mahallelerinde vatandaşlarla buluştu.  Üretim yapan herkesi desteklediklerini belirten Tin, “Tek gayemiz var o da milletimizin gönlünde ve dualarında olmaktır” dedi.

07-01-2019 14:10

Denizli Milletvekili Şahin Tin’in Tavas’taki temaslarına  Kaymakam Recep Öztürk,  Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol ve AK Parti İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Büyüktarakçı ve partililer eşlik etti. Kahvehanede vatandaşlarla buluşan, onların derdini dinleyen Şahin Tin, ülke gündemi ve tarım sektöründe yaşanan gelişmelere dair mesajlar verdi.

Vatandaşların taleplerini not alan ve sorularına yanıtlar veren Şahin Tin; “AK Parti iktidarı olarak geçmiş iktidarların yaptığı gibi bir elit kesime hizmet etmiyoruz. Biz Anadolu’muzun her bir noktasında yaşayan tüm vatandaşlarımıza hizmet götürüyoruz. Bizim derdimiz şehir merkezlerinde ne varsa ilçe merkezlerinde o olsun. İlçe merkezlerimizde ne varsa mahallelerimizde o olsun. Bu inanç ve azimle çalışıyoruz. İktidar olarak eğitimden sağlığa, güvenlikten ulaşıma hemen her alanda Cumhuriyet tarihi boyunca yapılanların kat be kat üstünde hizmetler yaptık, yapmaya da devam ediyoruz” dedi.

Üretim yapan çiftçileri her zaman desteklediklerini  belirten Şahin Tin; “2018 yılında çiftçilerimize 14.5 milyar lira tarımsal destek sağladık. 16 yıllık iktidarımız döneminde büyük hizmetler gerçekleştirdik. İnşallah daha iyisini yapmanın gayretinde olacağız. Tarımın geleceği bizim bölgemiz açısından son derece önemli. Bu nedenle tarımın geleceğini emin ellere teslim etmemiz gerekiyor. Başlattığımız birçok proje var. Bu kapsamda şunu ifade etmeliyim ki; sadece genç çiftçi projesinden bugüne kadar 16 bin 733 genç çiftçimize toplamda 503 milyon lira hibe desteği aktarılmasını sağladık” diye konuştu. 

Denizli’nin özellikle Tavas Ovası’nın verimli toprakları olduğuna işaret eden Tin,  “Ülkemizin verimli topraklarını canlandırma konusunda kararlıyız. Bu anlamda alınan kararlar gereği Denizli’miz başta olmak üzere Türkiye genelinde sulanabilir arazi miktarını 65.3 milyon dekara çıkardık. Bunu daha da artıracağız. Üreten, istihdam sağlayan, her sektörü ayakta tutmak ve daha da büyütmek bizim temel görevimiz. Yerel tohumların korunması ve yetiştiricilerin yaygınlaştırılması Arazi toplulaştırması konusunda çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Ayrıca verimli topraklarımızı korumak için de her türlü önlemi almaktan geri durmuyoruz” dedi. Tin, taziye ziyaretleri de yaptı.
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “Tek gayemiz milletin gönlünde olmak”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör