poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

TBMM’de  Denizli’yi temsil edecekler

24 Haziran’da  seçilen 8 milletvekili mazbatalarını aldı

03-07-2018 17:25

 


 

Denizli'yi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 27'nci dönemde temsil edecek AK Parti milletvekilleri Cahit Özkan, Şahin Tin, Ahmet Yıldız, Nilgün Ök,  CHP Milletvekilleri Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan, H.Teoman Sancar ve İyi Parti Milletvekili Yasin Öztürk,  İl Seçim Kurulu'nda düzenlenen törenle mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Necla Akkuş’tan aldı.

 

 

24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimiyle Denizli’yi TBMM’de temsil etme hakkı kazanan 8 milletvekili İl Seçim Kurulu’na gelerek mazbatalarını aldı.  İl Seçim Kurulu Başkanı Necla Akkuş’un odasında düzenlenen törende mazbatalarını ilk alan milletvekilleri CHP’li Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan ve Teoman Sancar oldu.

Karaca’dan teşekkür

CHP’li milletvekillerine mazbatalarını Akkuş, İl Seçim Kurulu Üyeleri Halit Ortaköy ve Hamza Bağbozan verdi. Törene CHP İl Başkanı Mahir Akbaba da katıldı. CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca gazetecilere yaptığı açıklamada, halkın huzur ve adaleti için çalışacaklarını belirterek, kendilerini TBMM'ye gönderen vatandaşlara teşekkür etti. Bugüne kadar CHP'nin milletvekili adayı olarak mücadele verdiklerini belirten Karaca, "Artık bu saatten sonra Denizli'nin milletvekili olarak bütün milletvekili arkadaşlarımızla birlikte tüm yurttaşlarımızın sorunlarının mücadelesi için Parlamento'da görev alacağız. Bu mazbatada alanda çalışanların, mücadele eden tüm yurttaşlarımızın emeği var. Bu mücadelede bizimle mücadele ortağı olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Milletvekili Kazım Arslan, seçim döneminde hızlı bir çalışma yürüttüklerini belirterek, "Denizli'den beklediğimizin altında da olsa üçüncü milletvekilimizi çıkarma başarısını gösterdik. Denizlimiz için, ülkemiz için ve partimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Üzerimize düşen görevimizi en iyi şekilde yapacağımıza inanıyorum" dedi. Haşim Teoman Sancar ise Denizlili seçmenlerin kendilerine çok önemli bir görevi tevdi ettiğini dile getirerek, "Bu görevimizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. 1 milyonluk Denizlimizin huzur ve mutluluğu için 24 saat çalışmak ve çabalamak için heyecanlanıyorum" ifadelerini kullandı.

Öztürk eşi ve oğluyla geldi

İYİ Parti’den milletvekili seçilen Yasin Öztürk ise mazbata törenine eşi Derya Öztürk, oğlu Kürşad, İl Başkanı Hasan Akgün ve partililerle birlikte geldi. Öztürk, mazbatasını Akkuş’un elinden aldı. Öztürk, mazbata töreni öncesi şehit Osman Kavcar’ın mezarını ziyaret etti. Mazbata töreninden sonra da Şehit Osman Kavcar’ın babası ve mazbatası ile çektirdiği  fotoğrafı sosyal medyada paylaşan Öztürk, “Meclis'te Denizlimizi en iyi şekilde temsil etmek için elimden gelen bütün gayreti sarf edeceğim. Denizlimizin bütün sorunlarını gerek lokal gerek genel sorunlarını takip edeceğim, bunları kamuoyu ile paylaşacağım, Meclis'te gündeme getireceğim” diye konuştu.

En son AK Partili vekiller mazbata aldı

Mazbata töreni AK Partili milletvekilleri ile sona erdi. Adliye Sarayı’na İl Başkanı Necip Filiz ve kalabalık bir partili grubuyla gelen milletvekilleri Cahit Özkan,Şahin  Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök’e mazbatalarını Akkuş, Ortaköy ve Bağbozan verdi.

AK Partili Milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök, İl Başkanı Necip Filiz ile birlikte mazbata töreni sonrasında Adalet Sarayı’nın protokol girişinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.  İl Başkanı Filiz, "Herkes büyük bir kararlılık ve azimle seçimlerde çalıştı. Meclise gönderdiğimiz Şahin Tin, Cahit Özkan, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök vekillerimizin Denizli’yi en iyi şekilde temsil edeceklerinden ve çok güzel hizmetler getireceğinden eminiz. Kendilerini bir kez daha tebrik ederim" dedi.

Özkan: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir

Milletvekili Cahit Özkan, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu, millet iradesinin üzerinde hiçbir gücün olmadığına dikkati çekerek,  "Milletimiz gelecekle ilgili umut vaat eden, bugüne kadar millete yaptığı hizmetleri takdir eden AK Parti'yi büyük bir zaferle taçlandırdı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı ilk turda cumhurbaşkanı olarak seçtik ve Denizlimiz'den yine Ankara'da en yüksek oranda temsil oranına ulaştık. Özellikle bu seçim sürecinde durmadan, yorulmadan koşan kıymetli dava ve yol arkadaşlarımızı, kadın ve gençlik kolları ve ana kademe ile mahalle başkanlarımıza, sandık başkanlarımıza, il, ilçe başkan ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Tin: Yeni bir dönem başlıyor

Şahin Tin ise,  halkın teveccühü ile kendilerine çok önemli bir görev yüklendiğine işaret ederek, "Tabi ki;  yeni bir dönem başlıyor. Artık Türkiye'de yeni bir yönetim sistemi ile eski dönem kapandı. Cumhurbaşkanlığı başkanlık sistemi ile yönetilecek bir Türkiye'ye doğru adım atmış bulunmaktayız. Yeni yönetim sisteminin ülkemize hayırlar getireceğini, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, onun izinde çok güzel çalışmalara, hizmetlere imza atacağımıza ve Denizlimize çok daha güçlü yatırımları getireceğimize inanıyorum. Allah utandırmasın" diye konuştu.

Milletvekili seçilen eski Dışişlerı Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız ise 68 yıldır çok partili seçimlerin yapıldığını aktararak "Bu olgunluk ve seçime katılımlardan dolayı ülkemle gurur duydum. Hak etmeye çalışacağım, önemli olan budur, seçimden sonra ne yapacağımızdır. İnşallah bu ülkenin bize verdiklerini biz misliyle iade etmeye çalışacağız" ifadelerini kullandı. Kadın milletvekili Nilgün Ök ise Denizli'den birinci parti olarak çıktıklarını kaydederek,  "Bütün teşkilatımıza teşekkür ediyoruz. Seçim çalışmasında sık sık bir araya geldiğimiz basın mensuplarına da teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki süreç artık yeni bir Türkiye" dedi. Mazbatalarını alan milletvekilleri daha sonra tebrikleri kabul etti, partililerle fotoğraf çektirdi.

Ayhan AKAR

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - TBMM’de  Denizli’yi temsil edecekler
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör