poyrazoğlu otomotiv etiler

Tavas,  şenlik için yaylaya çıktı

Tavas Belediyesi ve Aydoğdu Muhtarlığı tarafından düzenlenen 16. Aydoğdu Yoran Yaylası Şenliği renkli görüntülerle kutlandı. Şenlikte, unutulmaya yüz tutmuş Yörük kültürünü hatırlatmak amacıyla keçi kırkımları yapıldı.

11-07-2018 17:18

Şenlikte oba çadırları kuruldu, keçiler kırkıldı. Yayla havasının yoğun olarak hissedildiği yoran yayla şenliklerine Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Başlı, Ziraat Odası Başkanı Orhan Akyol, Aydoğdu Muhtarı Zafer Zeval ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkanı Turhan Veli Akyol, "Bölgemiz, kültürel zenginliklere sahip olan Anadolu kültürünü bugünlere taşımayı başaran bir mahallemiz.  Eski adıyla Abaz, yeni adıyla Aydoğdu mahallemizin yıllardan beri süre gelen şenliğini tekrar heyecanlandırmak, sahip çıkmak, gelecek nesillere aktarmak için şenliğimizin devamını sağlamaya gayret edeceğiz. Kültürümüzü, Yörüklüğümüzü anlatacağız. Tarihine, geçmişine ve geleceğine emin bakan, gurur duyan nesiller olduk olmaya da devam edeceğiz.

Yaptığımız çalışmalar ve araştırmalar sonucunda, 24 Oğuz boyunun 23 tanesi bu bölgelerimizde.  Kültürümüze sahip çıkmalıyız diyorum. Bu etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen herkese başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan'a, muhtarıma, vatandaşlarımıza, zeybek ekibimize teşekkür ediyorum'' dedi.

Çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşen şenlik, unutulmaya yüz tutmuş Yörük kültürünü hatırlatmak amacıyla yapılan keçi kırkımları hemen ardından zeybek ekiplerinin halk oyunu gösterileri ve Hakan Eyiden konseri ile sona erdi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Tavas,  şenlik için yaylaya çıktı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör