poyrazoğlu otomotiv etiler

Tataristan enerjide Bereket’i seçti

21-02-2018 17:35

Tataristan, enerji yatırımlarında işbirliği yapmak için Türkiye’nin sektördeki önemli oyuncularından biri olan Bereket Enerji’yi seçti. Bereket Enerji Grubu heyeti , Tataristan’a giderek Cumhurbaşkanı Minnihanov’la görüştü,  enerji yatırımları konusunda iş birliği çalışması başlattı.

Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov, geçen ay Bereket Enerji Grubu’na ait Muğla’daki Yatağan Termik Santralı’nı ziyaret etmiş ve enerji konusunda iş birliği çağrısı yapmıştı. Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Yağlı, Yönetim Kurulu üyesi Hasan Köktaş, ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş.  Yönetim Kurulu Başkanı Ali Murat Korkmaz, CFU Gürhan Kartal ile Proje ve Bereket Enerji ve Gediz Elektrik Perakende A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Özgür Erol, Tataristan’a gidip incelemeler yaptı, enerji yatırımları konusunda yetkililerle görüştü.

Bereket Enerji Grubu heyeti, Tataristan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Yatırım Ajansı, Kazan Enerji Üniversitesi ve TAT-Energo Enerji şirketini ziyaret ederek  ortak çalışma yapılabilecek konuları değerlendirdi. Türkiye’nin Tataristan Başkonsolosu Ahmet Sadık Doğan’ı  ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Heyet üç  günlük Tataristan programının son gününde Cumhurbaşkanı Miinihanov tarafından kabul edildi. Tataristan Cumhurbaşkanı, enerji konusunun  önemine vurgu yaparak, Bereket Enerji Grubu ile ortak bir çalışma başlattıklarını, iki tarafın oluşturduğu komisyonların  araştırma yapacağını ve iş birliği fırsatlarını yatıma dönüştürme gayretleri içinde olacağını belirtti.

Bereket Enerji Grubu’nun ziyareti Tataristan ve Rusya medyasında geniş yankı buldu. Tataristan Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinde ziyarete geniş yer verilirken, medyada yayınlanan haberlerde ise ‘’ Tataristan enerji partneri olarak Türkiye’den Bereket Enerji Grubu’nu seçti’’ ve ‘’Bereket Enerji Grubu ile ortak çalışma başladı’’ başlıklarıyla haberi ayrıntılı bir şekilde kamuoyuna duyurdu.

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Tataristan enerjide Bereket’i seçti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör