etiler poyrazoğlu otomotiv
19 Kasım 2018 Pazartesi

Taş Heykel Kolonisi başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kömürcüoğlu Mermer tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen "Kömürcüoğlu Uluslararası Taş Heykel Kolonisi" başladı. 7'nci yılında 7 heykeltıraşın katıldığı koloninin başlaması dolayısıyla düzenlenen toplantıya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli'nin sanatla kültürle iç içe olan bir şehir olduğunu, belediye olarak da buna en üst seviyede destek verdiklerini söyledi.

06-06-2017 12:58

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kömürcüoğlu Mermer tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen "Kömürcüoğlu Uluslararası Taş Heykel Kolonisi" başladı. Türkiye, İtalya, Ukrayna, Çin ve Tayvan olmak üzere 5 ülkeden 7 sanatçının katıldığı Uluslararası Taş Heykel Kolonisinin başlaması dolayısıyla basın toplantısı düzenlendi. Kömürcüoğlu Mermer'de düzenlenen toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kömürcüoğlu Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kömürcüoğlu, davetliler ve sanatçılar katıldı. Kömürcüoğlu Uluslararası Taş Heykel Kolonisi'nin 7'ncisini düzenlemekten duydukları mutluluğu dile getiren Nihat Kömürcüoğlu, "Her yıl 100'ün üzerinde sanatçı 200'e yakın projesini bize gönderdi. Biz o projelerden heykellerimizi seçtik. Bu yıl da Türkiye, İtalya, Ukrayna, Çin ve Tayvan'dan 7 sanatçımızı davet ettik. Sizlere sunmaktan mutluluk duyuyorum" dedi.

DENİZLİ'NİN GÜZELLİKLERİNE ARTILAR KATIYORUZ 

Başkan Zolan ise, bu yıl 7'ncisi düzenlenen etkinliğin asıl kahramanının Nihat Kömürcüoğlu olduğunu belirterek, "2011 yılında başlattıkları ve 2014'de de Büyükşehir olarak dahil olduğumuz, 7'ncisini gerçekleştirdiğimiz heykel kolonisini dünyanın birçok ülkesinden gelen sanatçılarımızla birlikte sürdürüyoruz" dedi. Birçok antik kenti barındıran Denizli'nin turizm anlamında da çok büyük potansiyele sahip bir şehir olduğuna dikkati çeken Başkan Zolan, "Bu şehre Alah'ım sonsuz lütuf ve güzellikler vermiş. Bunların üzerine artılar katmak için, güzelliklerimizi değerlendirebilmek ve geleceğe bir şeyler bırakabilmek adına gece gündüz çalışıyoruz" dedi. 

7 TEMMUZ'DA SONA ERECEK

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kömürcüoğlu Mermer tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen Kömürcüoğlu Uluslararası Taş Heykel Kolonisi 5 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Korucuk Mahallesi'ndeki Kömürcüoğlu Mermer'de başlayan kolonide sanatçılar 1 ay boyunca çalışacak, bu süre zarfında isteyen herkes alanda çalışmaları yakından izleyebilecek.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Taş Heykel Kolonisi başladı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör