poyrazoğlu otomotiv etiler

Tarım ve insan sergisi açıldı

Denizli’de 9. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi,  Pamukkale ilçesindeki bir alışveriş merkezinde vatandaşların ziyaretine açıldı.

17-05-2018 17:33

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla düzenlenen 9.Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması sonucunda 60 eserden oluşan sergi açıldı.

Milli Tarım temalı  yarışmaya 501 kişi 2 bin 326 fotoğraf ile katıldı. Tarım, hayvancılık, toprak, su,  su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair fotoğrafların kabul edildiği yarışmada değerlendirilen t500 fotoğraftan 120'si sergilenmeye layık görüldü
Açılışı yapılan sergiye Denizli Vali Yardımcısı Vefa Kaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcıları Nejdet Demir, Mehmet Atmacaoğlu, şube müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan 9. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması, 6 kategoride düzenlendi.

Serginin 20 Mayıs Pazar gününe kadar açık kalacağı belirtildi

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Tarım ve insan sergisi açıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör