poyrazoğlu otomotiv etiler
24 Eylül 2020 Perşembe

Tarihi Kral Yolu, Ulaştırma Bakanlığı’nın gündeminde

Denizli’ye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Denizli Valiliği Toplantı Salonu’nda İl Yatırım Koordinasyon Kurulu ile bir araya geldi. Toplantıda, Buldan ve Denizli turizmi için önemli olan tarihi Kral Yolu projesini de gündeme getirdi. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, projenin Bakanlıklar, Büyükşehir ve Pamukkale Belediyelerinin desteği ile hayata geçirilebileceği vurguladı.

08-08-2020 10:56

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Denizli’ye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Denizli Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda İl Yatırım Koordinasyon Kurulu ile bir araya geldi.  Toplantıya,  Denizli Valisi Ali Fuat Atik, AK Parti Denizli Milletvekilleri, Cahit Özkan,Şahin Tin, Ahmet Yıldız, Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ile ilçe belediye başkanları ve yatırımcı kurum ve kuruluş amirleri katıldı. 

Toplantıda, Denizli ve Buldan turizminin gelişmesine katkı sağlayacak olan Pamukkale(Hierapolis)-Laorikya-Tripolis-Buldan –Yayla Gölü’nü içine alan tarihi Kral Yolu projesi de gündeme getirildi. Projesinin,   Ulaştırma Bakanlığı, Denizli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ile Pamukkale ve Buldan Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilebileceği vurgulandı.  

Buldan Belediyesi’nin uzun zamandan beri gündeminde olan Kral Yolu projenin hazır olduğunu belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Kral Yolu projesi ilçemiz için önemli bir proje. Uzun zamandan beri üzerinde durduğumuz bir proje. Pamukkale’den başlayan ve Yenicekent Tripolis antik kentine ulaşan eski çağların kral yolunu Yayla Gölü’ne bağlayan turizm aksını hayata geçirmek istiyoruz. Yalnızca Buldan’ın değil Denizli turizmi için de önemli olan Kral Yolu projemizi hazırladık. Sayın Milletvekillerimiz, İl Yatırım Koordinasyon Kurulu toplantısında gündeme getirdi.  Bakan Karaismailoğlu’na projenin ancak bakanlık desteği ile hayata geçirilebileceğini illettik” dedi. 

Haber Merkezi

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Tarihi Kral Yolu, Ulaştırma Bakanlığı’nın gündeminde
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör