etiler poyrazoğlu otomotiv

Tarihi Havuzda Milli Dalış

 Pamukkale Belediyesi tarafından düzenlenen “Pamukkale Spor Oyunları”nın açılışını milli dalgıç Şahika Ercümen,  tarihi antik havuzda yaptı. 

06-10-2017 19:23

Pamukkale Belediyesi, kültürden, sanata; spordan eğitime her alanda gerçekleştirdiği projelerle dikkatleri çekmeye devam ediyor. Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan bir organizasyona ev sahipliği yapacak olan Pamukkale Belediyesi, hayata geçirdiği projelerin sürekliliği ve bölgeye olumlu katkı sağlamasını öncelikli hedef olarak belirliyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Spor Oyunları’nın tanıtım lansmanı öncesinde, Milli Dalgıç serbest dalış Dünya rekortmeni Şahika Ercümen, Eski Milli Basketbol Oyuncusu Ermal Kurtoğlu, Milli Boksör Adem Kılıçcı ve ulusal basının spor yazarları ile bir araya geldi.  

PAMUKKALE BİR CENNET

Pamukkale Antik Havuz’a dalış yaparak, minik öğrencilere su altında nefes eğitimi veren milli dalgıç Şahika Ercümen, kendilerini Pamukkale’ye davet ederek, ağırlayan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ederek, “Tarihiyle, doğasıyla, turizmiyle elimizin altında bir cennet var.  Bu yüzden burada olmak benim için çok değerli. Hem turizm için spor için buradayım hem de ülkemizdeki böyle önemli bir değeri başta Türkiye olmak üzere tüm dünyaya tanıtabilmek için buradayım. O yüzden bu spor organizasyonun bir parçası olduğum için çok mutlu ve gururluyum. Bu organizasyonu düzenleyen Pamukkale Belediyesi ailesine tekrar teşekkür ederim” diye konuştu.

SPOR OYUNLARI ÇOK ÖNEMLİ

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Tarihiyle, doğasıyla bir turizm cenneti olan Pamukkale ilçemiz termal sağlıkta da önemli bir konuma sahiptir. Pamukkale Spor etkinliklerindeki amacımız, ilçemizi başta ülkemize daha sonra da dış ülkelere tanıtıp buradaki turizmi daha da arttırmaktır. Bu spor organizasyonun ilçemizin tanıtımı açısında büyük bir önem taşıyor” dedi. 

MİNİK SPORCULARLA DALIŞ YAPTI

Konuşmaların ardından Milli Dalgıç serbest dalış Dünya rekortmeni Şahika Ercümen, tarihi antik havuzda dalış gerçekleştirdi. Milli sporcuyu izlemeye gelen minik yüzücüler de antik havuza girip, Ercümen ile yüzme imkanı buldu. Milli dalgıç Şahina Ercümen, minik sporculara nefes eğitimi vererek başarılı bir dalgıç olmanın tüyolarını verdi. 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Tarihi Havuzda Milli Dalış
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör