poyrazoğlu otomotiv etiler

Tam bir aymazlık, tam bir skandal

İYİ Parti İl Başkanı Yasin Öztürk, Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çiçekdemir’in  okul yöneticileri atama listesi olduğu ileri sürülen listeyi sınav yapılmadan haberleşme grubundan paylaşmasının tam bir skandal ve aymazlık olduğunu söyledi. 

10-04-2018 17:01

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı Yasin Öztürk, AK Parti tarafından kaldırılan devlete  olan inanç ve güveni pekiştirmek için kamu bürokrasinde giderek değerini yitiren ehliyet, liyakat, kariyer, tarafsızlık ve eşitsizlik ilkelerinin yeniden hayata geçirilmesi vazgeçilmez öncelikleri olduğunu söyledi. Öztürk, “Acıpayam Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çicekdemir’in  mülakat sonucu idareci atamalarını daha mülakat sınavı yapılmadan Whats App aracılığı ile kazanacak olanların ismini açıklaması tam bir aymazlıktır, skandaldır” dedi. 
Listede adı geçen kişilerin yaşanan durum karşısında şaibe iddiaları nedeniyle huzursuz olduklarını belirten Öztürk, “Adı geçen isimler dışında mülakata girecek diğer çalışanlarında tümünün vicdanının kabul ettiği bir sınav olması kaçınılmaz bir durumdur. Valimizin açacağı soruşturma ile şaibe iddialarını ortadan kaldırılacağı inancındayız. İktidar benim yandaşım anlayışıyla kendisine yakın gördüğü çalışanları kamu kurumlarında idareci yapabilmek için mülakat düzenlemesini hayata geçirmiş, düzenleme şaibe iddialarının artmasına neden olmuştur” diye konuştu. 
 
AK Parti iktidarının sadece kendisine biat eden, yanlışlarına olur veren, ses çıkarmayan, bir dediğini iki etmeyen kamu personeline mertebe verdiğini ileri süren İYİ Parti İl Başkanı Yasin Öztürk, “Umarız ki;  bu açığa çıkan hadise vesilesiyle ittifak söylentilerinden kaynaklı ; artık bizde rahat ederiz, bizim de önümüz açılır, bizi de bir yerlere müdür ederler umuduyla sabreden kamu personelinin de uyanışına sebep olur. Bunlar için liyakat değil sadakat, ehliyetli olmak değil yandaş olmak, tarafsız görev yapmak değil  aksine iktidar partisinin menfaatleri için her yol mübah anlayışını güden memurlar önceliklidir” dedi. 

Öztürk, parti olarak konunun takipçisi olacaklarını, kamu kurumlarının kimsenin babasının çiftliği olmadığını söyledi. 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Tam bir aymazlık, tam bir skandal
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör