poyrazoğlu otomotiv etiler

Tabelası asıldı

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, beraberindeki heyetle, yapımı süren Çardak OSB Meslek Yüksekokulu’nda incelemelerde bulundu. Rektör Bağ’ın katılımıyla Meslek Yüksek Okulunun tabelası da asıldı. 

10-08-2018 18:05

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, PAÜ üst yönetimi ile birlikte, açılış hazırlıkları devam eden Çardak OSB Meslek Yüksekokulu’nda yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk ve Çardak OSB Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selami Kesler’in de bulunduğu incelemeler kapsamında Çardak OSB Meslek Yüksek Okulu’nun tabelası da asıldı.

Rektör Bağ, “Çardak Belediye Başkanı,  ilçede meslek yüksekokulu talebinde bulunduğunda ‘yerelde bize destek verirseniz, biz okulu açarız’ dedik. Başkanımız o gün bize vaat ettiği her şeyi harfiyen gerçekleştirdi. Biz de gerekli girişimleri yaparak meslek yüksekokulunu açtık. Yalnız açılan okul 17 meslek yüksekokulumuzdan farklıdır. Çardak’ta açılan OSB Meslek Yüksek Okulu’dur. Devletimizin son zamanlarda milli kalkınmaya katkı sağlayacak şekilde organize sanayi bölgelerinde meslek yüksekokulu açma projeleri var. Bizde PAÜ olarak bu okullardan ilkini Çardak’ta gerçekleştiriyoruz. Katkılarından dolayı başkanımıza teşekkür ediyorum. İlçemize ve milletimize hayırlı olsun” dedi.

Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk ise “Halkımızın yıllardır özlemle beklediği ve hayalden öte geçemeyen Çardak OSB Meslek Yüksekokulu artık ilçemize kazandırılıyor. Verimli ve güçlü bir ekonominin vazgeçilmez unsurlardan biri olan nitelikli iş gücüne sahip olmanın yolu iyi planlanmış bir mesleki eğitimden geçmektedir. Biz yerel yönetim olarak elimizden geleni fazlasıyla yerine getirdik getirmeye de devam edeceğiz. Belediye binamızı okul için hibe ettik. Bundan sonraki süreçte halkımıza da büyük görev düşüyor. Sosyal donatıların hazırlanmasında gelen öğrencilerimizin ve misafirlerin en iyi şekilde ağırlanmasında gerekli ortamların oluşturulması için halkımızı bilinçlendireceğiz” diye konuştu.
 Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Tabelası asıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör