etiler poyrazoğlu otomotiv

“Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde”

Pınar Enstitü öncülüğünde gerçekleştirilen “Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde” projesi Çameli İlçesinde gerçekleştirildi.

11-11-2017 17:59


Pınar Enstitü ve Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kızılyaka- Koop’ta gerçekleştirilen bilinçlendirme eğitimleri, Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesinden Hayvan Besleme Beslenme Hastalıkları Ana Bilim Dalı Yrd. Doç.Dr. Cangir Uyarlar tarafından eğitim verildi. Pınar Enstitü yıl boyunca üreticilere daha bilinçli bir yol göstermeyi hedefliyor.

Yrd. Doç Dr Cangir Uyarlar “Aamacımız, bilinçli çiğ süt üretimini sağlayarak, hem üreticilere hem de tüketicilere katkı sunmak. Bir diğer deyişle, sütümüzün kalitesini ve geleceğini güvence altına alıyoruz. Önce Milas, şimdi de Eskişehir’deki yetiştiricilerimizin eğitim programına gösterdikleri ilgi, bizi son derece mutlu etti. Gelecek adına ümit verdi” şeklinde konuştu.

Bu çerçevede Pınar Enstitüsü yürütücülüğünde ve Pınar Süt ve Çamlı Yem ortaklığında geliştirilen 'Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde' projesi; Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlükleri, Süt Üretici Birlik Ve Kooperatifleri ile üniversitelerin de desteği doğrultusunda 'kamu-üniversite-sanayi' birlikteliği ile süt üreticilerinin ‘hayvan sağlığı, hayvan beslemesi ve hijyen-sanitasyon' konularında bilinçlendirilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu sayede, halk sağlığının korunmasına katkı sağlanması, kalite ve verimlilik artışı ile birlikte üretici refahının da artması hedefleniyor. Hedef, topluma sağlıklı beslenme bilinci kazandırmak.

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör