poyrazoğlu otomotiv etiler
12 Aralık 2018 Çarşamba

Süper Lig ateşi yakmaya başladı

Denizli süper liginde 8. Hafta karşılaşmaları Cumartesi ve Pazar günü yapılan karşılaşmalarla tamamlandı.

15-11-2017 10:19

DEĞERLENDİRME ORHAN MIKIROĞLU- Süper ligin lideri Acıpayam Belediyespor, Yeşil Çivril Belediyespor’u yenerek liderliğini averajla sürdürmesini bildi. Süper ligde toplam 21 gol atıldı. İşte 8. haftanın süper lig değerlendirmesi;

HAFTANIN TAKIMI: NİKFERSPOR

Süper ligin 8. Haftasında haftanın en kritik karşılaşmasında Nikferspor Tavas derbisinde şampiyonluk mücadelesi veren Tavas Birlikspor ile berabere kalarak rakibini şampiyonluk yolunda büyük yara aldırdı. Nikferspor sahada savaşan, akıllı futbolları ile rakiplerini futbol oynama şansı vermeyen bir takım görünümündeydi. Nikfer stadında oynadığı zorlu karşılaşmada 90 dakika boyunca yılmayan ve puan almak için elinden geleni yapan ve mutlu sona ulaşan Nikferspor rakibini 90 dakika boyunca kontrol altına aldı. Oyun disiplininden kopmayan Nikferspor adını 8. Haftanın takımı olarak yazdırmasını bildi.

HAFTANIN ANTRENÖRÜ: HAKAN KEYSAN (NİKFERSPOR)

Haftanın en kritik maçı olan Nikferspor – Tavas Birlikspor maçının mimarı Nikferspor antrenörü Hakan Keysan oldu. Tavas Birlikspor maçında verdiği akıl dolu taktikle güçlü rakibinden bir puan almasını bildi. Futbolcularına Tavas Birlikspor maçının önemini defalarca anlatmış. Saha kenarından futbolcularına çok iyi yöneten Hakan Keysan, Futbolcularına verdiği taktik ve yerinde oyuncu değişiklikleri ile maçın kaderini değiştirmesini başardı. Futbolculara verdiği motivasyon, taktik ve hırs yeteneklerini çok iyi aşılayan Keysan, haftanın en başarılı antrenörü olarak adını yazdırmayı başardı.

HAFTANIN FUTBOLCUSU: İLKAY ÇETİN (YAĞMUR İZOLASYON AKHANSPOR)

Süper ligin 8. Haftasında Yağmur İzolasyon Akhanspor’un orta sahasında oynayan genç yetenek İlkay Çetin, Pamukkalespor’un ipini çeken isim oldu. Attığı kritik gollerle takımının üç puan almasını sağladı. 90 dakika içinde arkadaşlarına gol yollarını açarken, sinsice plan yaptı ve gollerin attı. Maç içinde uğraştı, didindi, çabaladı ve ödülünü aldı. Sahadaki centilmence tavırları ise herkes tarafından takdirle karşılaşandı. Saha içinde de arkadaşlarının acil yardımlarını koştu. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisini sahaya yansıtan İlkay Çetin, Pamukkalespor maçının bir numaralı adamı olmayı başardı.

HAFTANIN HAKEMİ: SERKAN GÜLÇER (SARAYKÖYSPOR – BAĞBAŞI ZEYTİNKÖYSPOR)

Cumartesi günü haftanın en kritik ve en önemli karşılaşmasında Sarayköy stadında Sarayköyspor – Bağbaşı Zeytinköyspor  karşılaşmasında düdük çalan gelecek tecrübeli hakemlerimizden Serkan Gülçer, haftanın en zorlu karşılaşmasını muazzam yönetti. Yardımcıları Furkan Soylu ve Onur Uygun ile süper bir diyalog sağladı. Pozisyonları çok yakından takip ederek büyük takdir topladı. Saha içinde futbolcular ile bir arkadaş gibi hareket ederek futbolcuların ve taraftarların sevgisini kazandı. Avantaj kurallarını çok iyi ve yerinde analiz etti. Pozisyonları çok yakından takip ederek bir hakemin yapabileceğinin en iyisini yaptı. Sarı kartlarında sonuna kadar haklıydı. Serkan Gülçer ve yardımcıları Furkan Soylu ve Onur Uygun, disiplinden kesinlikle taviz vermeyerek herkesin alkışını aldılar.

HAFTANIN OLAYLARI

Denizli süper liginde 8. Hafta karşılaşmaları Cumartesi ve Pazar günü yapılan karşılaşmalarla tamamlandı. Süper ligin lideri Acıpayam Belediyespor, Yeşil Çivril Belediyespor’u yenerek averajla liderliğini sürdürmesini bildi. Tavas Birlikspor Niferspor karşısında berabere kalarak şampiyonluk yolunda çok ağır darbe aldı. Pamukkalespor, Yağmur İzolasyon Akhanspor karşısına 10 kişi çıkmasına rağmen başa baş bir mücadele sergiledi. Sarayköyspor ligin 8. Haftasında ilk defa kendi sahasında üç puanla tanışmanın mutluluğunu yaşadı ve Bağbaşı Zeytinköyspor’u 3-1 yenerek üç puan sevincini taraftarları ile paylaştı. Süper ligde toplam 21 gol atıldı. Hakemlerimiz 8. Haftadaki mükemmel yönetimleri ile alkışları almasını bildiler.

HAFTANIN EN İYİLERİ

Ramazan (Sarayköyspor)

Ziya (Y.İ. Akhanspor)

Sergen (Nikferspor)

Alişan (Tavas Birlispor)

Mestan (Sarayköyspor)

Veli (Acıpayam Belediye)

Hakan (Nikferspor)

İlkay (Y.İ. Akhanspor)

Osman Can (Sarayköyspor)

Yasin (Tavas Birlikspor)

Komissokko (Acıpayam Belediye)

HAFTANIN TOPLU SONUÇLARI

Acıpayam Belediye – Yeşil Çivril Belediye 2-0

Sarayköyspor – Bağbaşı Zeytinköyspor 3-1

Serinhisarspor – Yeşilköyspor 9-0

Akhanspor – Pamukkalespor 3-1

Nikferspor – Tavas Birlikspor 1-1

Buldanszpor ve Dokuzkavaklarspor (Bay)

GELECEK HAFTANIN PROĞRAMI

Yeşilköyspor – Acıpayam Belediye

Buldanspor – Yağmur İzolasyon Akhanspor

Pamukkalespor – Sarayköyspor

Bağbaşı Zeytinköyspor – Nikferspor

Dokuzkavaklarspor ve Yeşil Çivril Belediye (Bay)

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Süper Lig ateşi yakmaya başladı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör