etiler poyrazoğlu otomotiv
26 Haziran 2019 Çarşamba

Su bariyerleri hayat kurtarıyor

Büyükşehir Belediyesi, olası trafik kazalarında can kaybının en aza indirgenmesi için köprülü kavşaklarda su bariyeri uygulamasını hayata geçiriyor. Darbeyi emerek çarpma şiddetini azaltan su bariyerleri hayat kurtarıyor.

18-01-2018 11:02
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Ulaşım Dairesi  Başkanlığı olası trafik kazalarında can kaybını en aza indirgemek için 15 gün önce refüj başı su bariyeri uygulamasını hayata geçirdi. İlk etapta Fatih Köprülü Kavşağı, Deliktaş Köprülü Kavşağı ve Zeybek Köprülü Kavşağı'na konan su bariyerlerinin olası kazalarda darbeyi emerek çarpma şiddetini azalttığı, bu şekilde olası yaralanma ve ölümlü kazaları en aza indirdiği ifade edildi. Köprü, viyadük, geçitlere su bariyerlerinin konacağı öğrenilirken, geçen  hafta Fatih Köprülü Kavşağı'nda yaşanan kaza uygulamanın önemini gösterdi. Fatih Köprülü Kavşağı'nda kontrolden çıkan bir otomobil su bariyerline çarparak hızını azaltırken, hurdaya dönen araçta bulunan iki kişiden biri yaralandı. 

Tüm köprülü kavşaklarda uygulanacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kent genelinde hayata geçirdikleri ulaşım projeleri ile vatandaşların rahat ve konforlu bir şekilde seyahat etmesini amaçladıklarını belirterek, ayrıca trafik güvenliği için de bir çok uygulamayı hayata geçirdiklerini söyledi. Bunlardan birinin su bariyerleri olduğunu ifade eden Başkan Osman Zolan, "Ulaşım Dairesi tarafından başlatılan bu uygulama ile trafik kazalarında yaşanabilecek zararı en aza indirmeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki günlerde şehrimizdeki tüm köprülü kavşak girişlerinde bu uygulamayı hayata geçireceğiz” dedi. 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Su bariyerleri hayat kurtarıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör