poyrazoğlu otomotiv etiler

Stres ve aşırı heyecan kalbi yoruyor

Özel Denizli Tekden Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nden Op.Dr.Burak Tamtekin, Enerya çalışanlarına yönelik düzenlenen seminerde kalbi yorduğunu belirterek, kalp hastalıkları ve korunmanın yollarını anlattı.  Op. Dr. Burak Taktekin, “Stres ve aşırı heyecan kalbi yoryor” dedi.  

17-02-2018 11:11

Özel Denizli Tekden Hastanesi’nin  5 yıldır sürdürdüğü “Çare Erken Tanıda” konulu sosyal sorumluluk projesi kapsamında doğal gaz dağıtım şirketi Enerya’ çalışanlarına yönelik  sağlık semineri düzenledi. Tekden Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nden Op.Dr.Burak Tamtekin’in  konuşmacı olarak katıldığı Enerya firması sağlık seminerinde kalp hastalıkları ve korunma yolları anlatıldı. 

STRES VE AŞIRI HEYECAN KALBİ YORUYOR!

Sayısız başarılı ameliyatları ile yakından tanıdığımız Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Burak Tamtekin “Uzun ve zinde bir yaşam için kalp sağlığının korunması büyük önem taşımaktadır. Geçmişte erken yaşta görülen yaşam kayıplarının büyük kısmı kalp krizlerin bağlı yaşanırken, son yıllarda beslenme tarzı, teknolojik gelişmeler, tanı ve tedavideki gelişmeler yaşam süresi uzamaktadır. Ancak elde edilen gelişmeler gençlik değil yaşlılık süresini uzatmaktadır. 50 yaş civarında görülen kalp damar hastalıkları günümüzde 30’lu hatta 20’li yaşlarda görülmektedir. Uzayan ömrün mümkün olduğu kadar sağlıklı geçirilmesi gerekmektedir. Bunun için de yaşlılığın değil, gençlik döneminin uzamasına çalışmak önem taşımaktadır. Kalp-damar sağlığı açısından; stres, hızlı yaşam koşulları, sigara kullanımı ve kötü beslenme alışkanlıkları büyük risk oluşturmaktadır” dedi.

“İNSAN VE İNSAN SAĞLIĞINA YAPILAN EN ÖNEMLİ YATIRIM”

Tekden Hastanesi ile aylar öncesinden başlattıkları bu anlamlı işbirliğinin asıl amacının insana ve insan sağlığına yapılan en büyük yatırım olduğunu belirten Enerya Denizli Bölge Müdürü Akif Tulukcu,  “Bugüne kadar kanserden korunma yolları, ofis çalışanlarında kas sağlığı, sigara ve zararları gibi birçok önemli sağlık problemini ele aldık. Bu bilinçlendirme seminerleri sayesinde personelimiz uzman hekimlerin fikir görüşlerinden rahatça faydalanabiliyorlar” diye konuştu. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Stres ve aşırı heyecan kalbi yoruyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör