poyrazoğlu otomotiv etiler

“Sosyal dokumuz dinamitleniyor”

İyi Parti Buldan İlçe Başkan Vekili Mediha Demircioğlu ve Kadın ve Çocuklardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Feride Özkan, Diyanet’in kız çocuklarının evlendirilmesi ile ilgili açıklamalarına basın bildirisi ile tepki gösterdi. Demircioğlu ve Özkan, “Bu kurumun her açıklaması sosyal dokumuzu dinamitliyor” dedi.

10-01-2018 16:55

Son günlerde eleştirilerin odağındaki Diyanet İşleri Başkanlığı’na bir tepki de Buldan İYİ Parti Teşkilatı’ndan geldi.

İYİ Parti İyi Parti Buldan İlçe Başkan Vekili Mediha Demircioğlu ve Kadın ve Çocuklardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Feride Özkan imzasıyla yayımlanan basın bildirisinde, “Diyanet işleri başkanlığının 9.yaşındaki kız çocuklarımız ve 12.yaşındaki erkek çocuklarımız için yapmış olduğu tanımlama tam anlamıyla rezalettir. Ne insanlığa ne de islam ahlakına sığacak bir açıklama değildir” denildi.
İYİ Parti Buldan İlçe Başkan Vekili ile Kadın ve Çocuklardan Sorumlu Başkan Yardımcısı imzasıyla yayınlanan, Diyanet'in 9 yaşındaki kız çocuklarının evlendirilmesi ile ilgili açıklamasını kınayan bildiride şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’de son yıllarda ne yazık ki taciz, tecavüz olmayan bir gün bile geçmiyorken, bu tür açıklamaların çocuklara yönelik taciz, tecavüz vakalarının önünü açacaktır. Bu açıklamalar sonucunda yaşanacak her türlü ahlaksızlığın vebali de bu kurum üzerine olacaktır. Artık yeter! Bu kurum tarafından yapılan her açıklamayla canımız biraz daha acımaktadır. Türk toplum örf adetlerimizi zedelemekte sosyal dokumuzu dinamitlemektedir. Çocuk yaşta yapılan evlilikler, çocuk hakkı ve insan hakkı ihlalidir, rezilliktir. Türkiye bu tür çağ dışı zihniyetlerin, fikirlerin açıkça belirtilebileceği bir yer değildir. Türkiye gelişmiş bir toplumdur ve muasır medeniyetler seviyesinde bir ülkedir. Her şeyden önce Türkiye laik ve sosyal bir hukuk devletidir. Diyanet, ahlaka ve vicdana sığmayan bir anlayışla oyun oynama çağındaki çocukların evlendirilebileceğini kaydederek utanç kaynağı olmuştur. Bu ifadelerle toplumun kanayan yarası çocuk evlilikleri, pedofili normalleştirilmekte, özendirilmekte, yasallaştırılmaktadır. Bu asla kabul edilebilecek bir durum değildir. Bu tür akla ve mantığa sığmayan çağ dışı açıklamalar ile gündem değiştirmek niyetinde olan diyanet kendi işini yapmalıdır. Bizler önce anne sonra da iyilik hareketi olarak kadınlarımıza,çocuklarımıza ve Türk toplumunun değerlerine karşı yapılan her türlü haksızlıkta sessiz kalmayacağımızı ve toplumumuza yalnız olmadıklarını hissettireceğiz.” Ayhan AKAR

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “Sosyal dokumuz dinamitleniyor”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör