poyrazoğlu otomotiv etiler
16 Temmuz 2020 Perşembe

Sol Partinin İl Başkanı Orhun Çoban

Sol Parti Denizli İl örgütü 1. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. 14 Haziran Pazar günü saat 14:00’da Sol Parti İl binasında başlayan kongre saat 16:00 da son buldu. Pandemi sebebiyle maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilen kongrede Orhun Çoban Sol Parti Denizli İl Örgütü Başkanı seçildi.

18-06-2020 15:24

Seçim sonrasında açıklama yapan Sol Parti Denizli İl Örgütü Başkanı Orhun Çoban, sağlık çalışanlarının büyük özverileri ile Covid-19 ile mücadelede yaşanan olumlu tablo, iktidarın ekonomik kaygılarıdan kaynaklı ‘normalleşme’ adı altında rehavete kapılmasına sebep olduğunu dile getirdi. 

İnsan hayatının paradan daha değerli olduğu yeni bir toplumsal düzene işaret eden Çoban. “Mahallemizde, sokağımızda, iş yerimizde hayatın her alanında örgütlenmek için harekete geçiyoruz. İnsanın paradan daha değerli olduğu, sağlığın alınıp satılamadığı, herkesin sağlıklı gıda ve barınma hakkına sahip olduğu, emeğin ölümle yaşam arasındaki ince çizgice kölece çalışmak zorunda kalmadığı, tüm kararların tek kişi tarafından değil halkın kendi sözü ve kararıyla alındığı gerçekten demokratik, tam bağımsız, eşit ve özgür bir ülkeyi kurmak için şimdi dayanışma zamanı, şimdi mücadele zamanı, şimdi örgütlenme zamanıdır, şimdi Sol zamanı” diye konuştu. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sol Partinin İl Başkanı Orhun Çoban
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör