poyrazoğlu otomotiv etiler

'Sokakta satranç var' 

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından, satranç sporunu yaygınlaştırmak ve sevdirmek amacıyla organize edilen  ‘Sokakta Satranç Var’ etkinliğinin dördüncüsü  14 Eylül Cuma günü başlıyor. Denizli satranç kulüplerinin de desteği ile Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan etkinliğe tüm Denizliler davetli. 

11-09-2018 16:24

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sokakta Satranç Var Projesi başladı. 81 ilde satranç severler ile buluşturacak etkinlikler kapsamında  Denizli’de 14 Eylül Cuma günü Demokrasi Meydanı’nda etkinlik gerçekleştirilecek. Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan ‘Sokakta Satranç Var’ projesine,  Denizli eğitim kulüpleri de destek veriyor. 

Satranç kültürünü yaymayı, tanıtmayı, sevdirmeyi ve Türkiye'nin her il ve ilçesini satranç parkları ile buluşturmayı hedefleyen proje ile farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyleyen Dr, Metin Sürmeli Satranç Spor Kulübü Başkanı İsmail Sarı,  “Toplumun her kesiminde, her yerde, her yaşta ve her zaman satranç sporu ile ilgilenen, uğraşan bireylerin olması, sosyal ve kültürel anlamda, ilimize bir değer katacağını düşünüyoruz.  Tüm Denizlilileri düzenleyeceğimiz etkinliğe davet ediyoruz” dedi. 

Denizlili satranç ustaları, Sokakta Satranç Var etkinliği kapsamında 14 Eylül Cuma günü saat 17.00 ile 20.00 arasında Demokrasi Meydanı’nda buluşacak. 
Şengül BOZ 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 'Sokakta satranç var' 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör