Şiirde buluştular

Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği’nin her ayın ilk cumartesi günü düzenlediği Şiirini al da gel etkinliğinin 25’incisi yapıldı. Denizlili şairler kendi şiirlerini yorumladı, türküler söylendi. 

12-10-2019 17:57

Şairlerin kendi şiirlerini yorumladıkları ve türkülerin de seslendirildiği etkinlik her zamanki gibi Denizli Türk Ocakları Salonunda ekimin ilk cumartesi günü yapıldı. Şair Sadık Dağdeviren’in sunuculuğunu yaptığı etkinliğin açış konuşmasında YAZ-AR-BİR Genel Başkanı Abdülkadir Uslu, gelenekselleşen etkinliği 25’inci kez yapmanın mutluluğunu taşıdıklarını belirterek, Denizli merkezden olduğu kadar ilçelerden ve komşu illerden de katılımların olduğunu ifade etti.  Genel Başkan Uslu, samimi bir ortamda gerçekleştirilen Denizli şiir günlerinin; üyelerinin, kendilerini geliştirmesini ve daha fazla üretmesine de katkısı olduğunu belirtti. 

Gecede Uslu, Türk Ocakları Denizli Şube Başkanı Prof. Dr. Turgut Tok ve yönetimine desteklerinden dolayı teşekkür etti. Programda, Hasan Arzuman ve Muhsin Çınargür sesleriyle, sazlarıyla 25. Denizli Şiir Günü’ne renk kattılar.  İlk şiiri Denizli Yörükleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi emekli milli eğitim müfettişi Hasan Zor okudu. Program sonunda, şairlere ve etkinliğe katkı verenlere belgelerini Abdülkadir Uslu verdi.  Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Şiirde buluştular
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör