etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Haziran 2019 Perşembe

Şiir ve türkülerle Çanakkale

Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği, Büyükşehir Belediyesi ve Muharip Gaziler Derneği  tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Şiir ve Türkülerle Çanakkale’ programı yoğun bir katılımla Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda yapıldı.

18-03-2019 11:10

Çanakkale Zaferi Anma Gecesi’ne Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanı Hamdi Helvacılar, YAZ-AR-BİR Genel Başkanı Abdülkadir Uslu ve çok sayıda izleyici katıldı.YAZ-AR-BİR Genel Başkanı Abdülkadir Uslu açış konuşmasında,  “Başarılar ve zaferler sahip çıkıldıkça büyür ve anlam kazanır. Çanakkale Zaferi, her Türk evladının gururla hatırlayacağı, onurla bahsedeceği ve sorumluluk bilinciyle genç nesle aktaracağı altın harflerle süslü tarih sayfalarımızdan sadece birisidir ama en önemli sayfalardan birisidir; çünkü bu zafer bir milletin küllerinden nasıl yeniden doğduğunun bir belgesidir. Bu öyle bir zaferdir ki; tarih boyunca hiçbir millete nasip olmayan bir yeniden diriliş destanıdır” dedi. 

Konuşmalardan sonra, sunuculuğunu Betül Yatağan’ın yaptığı programa geçildi. Programda 1 ozan, 3 Türk halk müziği sanatçısı ve 16 şair eserlerini yorumladı. 

Haber Merkezi

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Şiir ve türkülerle Çanakkale
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör