poyrazoğlu otomotiv etiler

Şiir geleneği devam ediyor

Zehra-Nihat Moralıoğlu Ortaokulu’nda  düzenlenen şiir dinletisinde Türk şiirinin seçkin örnekleriyle, Denizlili şairlerin şiirleri seslendirildi. 

16-05-2018 17:21

Zehra-Nihat Moralıoğlu Ortaokulu’nda  şiir geleneği 12. Şiir Dinletisi’yle devam etti. “Yanımız Şiir Yönümüz Şiir” adlı dinleti okulun çok amaçlı salonunda yapıldı.  İki bölüm olarak hazırlanan dinletinin ilk bölümünde okulun öğretmen ve öğrencileri Türk şiirinin seçkin şairlerinden şiirler okudular.

İkinci bölümde ise, dinleti için okula gelen Denizlili şairler Hasan Kallimci, Fikret Karatepe, Mustafa Kütükçü ve Cengiz Sarıca, kendi şiirlerini seslendirdi. Dinleti sonunda Türkçe öğretmeni Fahrettin Koyuncu, Zehra-Nihat Moralıoğlu Ortaokulu’nun şiirle bütünleşmiş bir okul olduğunu belirterek dinletide şiir okuyan öğretmen, öğrenci ve konuk şairlere teşekkür etti.
Koyuncu, “On iki yıldır yaptığımız dinletilerimizle okulumuzda gerçek anlamda bir şiir geleneği oluştu. Öğrencilerimiz ve öğretmen arkadaşlarımız, bu dinletimizde de çağdaş şiirimizin seçkin isimlerinin şiirlerini seslendirdiler. Dinletimize konuk olarak katılan Denizlili şairlerimiz de kendi şiirlerini okulumuzun öğrencileriyle paylaştılar. Dinletimizde emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. 
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Şiir geleneği devam ediyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör