etiler poyrazoğlu otomotiv
26 Ağustos 2019 Pazartesi

Sigarayı bıraktılar, teşekkürü hak ettiler

Denizli’de sigarayı bırakanlara İl Sağlık Müdürlüğü tarafından  teşekkür belge verildi. İl Sağlık Müdürü Dr.Berna Öztürk, geçen yıl 31 bin 642 denetim yapıldığı açıkladı.

11-02-2019 10:28

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe katılanlara, sigarayı bırakan vatandaşların bırakma öyküleri ve duygularını anlattıkları bir video izletildi. Ardından teşekkür belgeleri takdim edildi. Etkinlikte konuşanİl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, sigara bırakmak isteyen kişilere her zaman desteğe hazır olduklarını, bu amaçla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi, Denizli Devlet Hastanesi, Servergazi Devlet Hastanesi, Acıpayam Devlet Hastanesi, Kale Devlet Hastanesi, Çivril Devlet Hastanesi ve Pamukkale ile Merkezefendi Sağlıklı Hayat merkezlerinde sigara bırakma polikliniklerinin hizmet verdiğini söyledi.

31 bin 642 denetim yapıldı

Öztürk, geçen yıl ekipler tarafından 31 bin 642 denetim yapıldığını, 229 ihlal tespit edilerek cezai işlem uygulandığını ve 11 işletmeye geçici süreyle kapatma cezası verildiğini, ayrıca rutin denetimlerin yanı sıra ihbar üzerine de o anda denetimler gerçekleştirildiğini, bu konudaki şikayetlerin Alo 184’e iletilebileceğini kaydetti. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sigarayı bıraktılar, teşekkürü hak ettiler
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör