poyrazoğlu otomotiv etiler
18 Şubat 2019 Pazartesi

Sıcağa rağmen traverten keyfi 

Pamukkale, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarına rağmen yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

06-07-2018 17:04

Pamukkale, eşsiz güzellikteki travertenleri, şifalı termal suyu ve çevresinde antik kentleriyle her mevsim turistlere ev sahipliği yapıyor. Dünyanın dört bir yanından Denizli'ye gelen turistler, sıcak havaya aldırış etmeden Pamukkale'ye adeta akın ediyor. Travertenlerde güneşlenen ve sıcak suda şifa arayan bazı turistler ise cep telefonlarıyla öz çekim yaparak bu anı ölümsüzleştiriyor. Bazıları da doğal güzelliklerin fotoğrafını çekiyor. 

Bir çok ziyaretçi vücutlarına sürdükleri çamurla güneşleniyor, kimileri de çocuklarıyla travertendeki sularda eğlenceli dakikalar geçiriyor.  Çinli Aishi Chun, Pamukkale'ye ilk kez geldiğini belirterek, beyaz travertenlerin eşsiz bir güzellikte olduğunu söyledi. 
Denizli Turistik Otelciler Derneği Başkanı Murat Şen ise "beyaz cennet"e dünyanın her yerinden turistlerin geldiğini söyledi.  Turistlerin Pamukkale'den keyif aldığını dile getiren Şen, "Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmesine rağmen yerli ve yabancı turistler sıcaklığa aldırış etmeden Pamukkale'ye akın ediyor. Pamukkale'ye 4 mevsim ziyaretçi akını var" dedi.
 AA
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sıcağa rağmen traverten keyfi 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör