alican sürücü kursu poyrazoğlu otomotiv
25 Haziran 2018 Pazartesi

Serinhisar Devlet Hastanesi’ne dahiliye uzmanı görevlendirildi

Serinhisar Devlet Hastanesi’ne her Cuma dahiliye uzmanı görevlendirildi.  Böylece hastaların ilaç raporu için başka bir hastaneye gitmelerine gerek kalmayacak.

18-08-2017 14:24

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Genel Sekreterlik tarafından Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı Serinhisar Devlet Hastanesi’ne her Cuma Dahiliye Uzmanı görevlendirildi.  Böylece hastaların ilaç raporu için başka bir hastaneye gitmelerine gerek kalmayacak.

Her Yere Sağlık Hizmetini Ulaştırmayı Amaçlıyoruz

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk, Serinhisar ilçesinde bulunan muhtarlar tarafından kendisine yapılan ziyarette ilçede uzman hekim bulunmadığı için ilaç raporu çıkartamadıklarını ve bunun için yardım istediklerini hatırlatarak, Serinhisar’a bir dahiliye uzmanı görevlendirildiğini açıkladı.

İlçe halkının sorununu çözdüklerini vurgulayan Öztürk, “ Serinhisar Devlet Hastanesi Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı E2 sınıfı dediğimiz entegre hastane. Yani 24 saat acil sağlık hizmetinin verildiği ancak kadrosunda uzman hekimin olmadığı yatarak tedavinin yapılmadığı bir hastane.  Serinhisar’daki muhtarlarımız bir ziyaret sırasında bizden bir talepte bulundular. İlçede uzman hekim olmadığı için ilaç raporları çıkartamadıklarını bunun için yardımcısı olmamı istediler. Bizde bu soruna çare olmak için hastane Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı olmasına rağmen Serinhisar Devlet Hastanesi’nde Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı bir dahiliye polikliniğini açtık" dedi.

Her Cuma günü Dahiliye uzmanının ilçede hizmet vereceğini söyleyen Öztürk,"Ayrıca Serinhisar leblebicilikle uğraşan bir ilçemiz. Mesleklerini yaparken çok fazla toza maruz kalıyorlar. Bunun için de bir göğüs taraması gerçekleştireceğiz. Yine okullar açıldığında da ilçede çocuklarımız için göz taramasını yapacağız” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Serinhisar Devlet Hastanesi’ne dahiliye uzmanı görevlendirildi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör