etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Sergi var, engel yok

Empati Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, kendi yaptıkları el emeği göz nuru çalışmaları ile sergi açtı. 200 öğrencinin sanat eseri çalışmaları Çatalçeşme Oda Tiyatrosu bahçesinde ‘Engelsiz Sergi’ adı altında davetlilerin beğenisine sunuldu.

16-10-2018 16:25

Empati Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören özel öğrenciler, 3 ay boyunca üzerinde çalıştıkları el emeği göz nuru eserleri Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda sergiledi.

Oda tiyatrosunun bahçesinde, merkezde görevli eğitimcilerin girişimleriyle açılan sergide 200 öğrencinin atık malzemeleri değerlendirerek kendi elleriyle yaptığı resim, el işi ve sanat eseri çalışmalar davetliler tarafından beğeniyle gezildi.  Sergi açılışına Empati Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin eğitim kadrosu, veliler, öğrenciler ve kalabalık davetli topluluğu katıldı. Sergiye gelen misafirler için hazırlık yaparak bağımsız olarak faaliyet yürütmenin hazzını yaşayan özel öğrenciler,  engelleri sanatla aşmanın mutluluğunu yaşadı.


Özel öğrencilerin kabiliyetlerini tespit edip onları geliştirmenin görevleri olduğunu ifade eden Empati Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Eğitim Koordinatörü Halil Köken, "Sergimiz engelli öğrencilerimiz tarafından icra edilen çalışmalar olup çocuklarımızın yeteneklerini, ilgilerini ve bu alanda neler yapabileceklerini göstermek adına son derece önemlidir. Merkezimizde down sendromu, rett sendromu, SP, bedensel, zihinsel engelli ve otizm hastası öğrencilerin topluma adaptasyonu başarıyla yürütülüyor. Bu sergi ile ayrıca toplum duyarlılığını artırmak amacıyla farkındalık yaratmayı hedefledik" dedi.


Konuşmaların ardından öğrencilerin el sanatları ve görsel sanatlar derslerinde yaptıkları eserlerin yer aldığı sergi izlenime açıldı. 
Ayhan AKAR
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sergi var, engel yok
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör