etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Kasım 2019 Perşembe

Sen ne yaptın Emoğlu?

İki sezon önce Üçüncü Lig’in kapısından dönen, geçen sezon  Ziraat Türkiye Kupası maçlarına katılan Denizli’nin ilk amatör takımı olma gururunu yaşayan Kale Belediyespor, büyük  bir düşüş yaşıyor. Katılım bedelini yatırmadığı için BAL’dan çekilen Emoğlu, Süper Amatör Lig için yatırılması gereken 200 TL’yi de yatıramadı.

08-08-2019 12:45

Kale Belediyespor’da art arda büyük şoklar yaşanıyor. İki sezon önce BAL’da 3. Lig’in kapısından dönen, geçen sezon Denizli’de Ziraat Türkiye Kupası’na katılma hakkı elde eden ilk amatör takım olan,  ilk turda rakibi Isparta Davrazspor’u eleyerek büyük bir sükse yapan Kale Belediyespor, 22 bin TL katılım bedelini yatıramadığı için Bölgesel Amatör Lig’e katılma hakkını kaybetmişti.

Süper Amatör Lig’e geri dönen Kale Belediyespor’da ikinci büyük şok yaşandı. Yeşil-beyazlılar Süper Amatör Lig’de mücadele etmek için Denizli ASKF’ye yatırmaları gereken 200 TL katılım bedelini de zamanında yatırmadı. Büyük bir yönetim ve mali kriz yaşayan Kale Belediyespor yönetiminin Süper Amatör Lig’de mücadele etmeme kararı alarak bu yöntemi tercih ettiği öğrenildi.

Gelişmeler  üzerine Kale Belediyespor, otomatikman 1. Amatör Küme’ye düştü. Ancak, yeşil-beyazlılar önümüzdeki sezon 1. Amatör Küme’de mücadele edemeyecek. Kale Belediyespor, bir seneyi atlatırsa 2020-2011 sezonunda 1. Amatör Küme’yekatılabilecek. Alınan kararlara ve yaşanan olaylara Kale Belediyespor taraftar grubu Pasaj ve  taraftarlar büyük tepki gösterdi.

 Orhan MIKIROĞLU

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sen ne yaptın Emoğlu?
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör