poyrazoğlu otomotiv etiler

Şemsioğlu’nun tabloları büyüledi

Denizli Büyükşehir Belediyesinin katkıları ile düzenlenen Ahmet Cevdet Şemsioğlu resim sergisi açıldı. Usta Ressam Ahmet Cevdet Şemsioğlu’nun 1940’lı yıllardan bu yana yaptığı resimlerin yer aldığı sergi 5 Nisan’a kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

02-04-2018 16:44

Büyükşehir Belediyesi ve Nihat Kömürcüoğlu Kültür Sanat ve Turizm Tanıtım Vakfı tarafından düzenlenen Usta Ressam Ahmet Cevdet Şemsioğlu Resim Sergisi açıldı.  Turan Bahadır Sergi Salonu’nda yapılan açılışa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, eski Belediye Başkanları Hasan Gönüllü ve Ziya Tıkıroğlu, Şemsioğlu Ailesi ve sanatseverler katıldı.  Genel Sekreter Yardımcısı Gökoğlan, Denizlili ressam Ahmet Cevdet Şemsioğlu’nun resimlerinin sergi haline dönüşmesinin kendilerini memnun ettiğini belirterek, "Bugün bu nadide eserleri siz sanatseverlerin beğenisine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sergimize bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Sergide imkansızlıklar nedeniyle İstanbul Güzel Sanatlar Akademisini bitiremeyen ancak Abidin Elderoğlu, Alaattin Yorgancıoğlu, Sırrı Erdem ve Albay Şükrü Süer gibi ustalardan  kurs alan Cevdet Şemsioğlu’un karikatür, karakalem, empresyonizm ve yağlı boya çalışmaları yer aldı. 

“Vefa borcumuz var”

Ahmet Cevdet Şemsioğlu’nun oğulları Haluk ve Ahmet Şemsioğlu tarafından hazırlanan sergi, Denizlili sanatseverlerin yoğun ilgisini çekti. Sergiye olan ilgiden memnun olduklarını söyleyen Ahmet Şemsioğlu, “Babamın karikatür çalışmalarını da sergilemek istiyoruz. Denizli’ye borcumuz var. Bu düşüncemiz henüz taslak halinde ama hazır olduğumuzda bir sergi daha açacağız” dedi. 

5 Nisan'a kadar açık kalacak

Konuşmanın ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. Ressam Ahmet Cevdet Şemsioğlu’nun 1940 yıllardan bu yana yaptığı resimler oğlu Haluk Şemsioğlu tarafından derlenerek sergi haline getirildi. Ressam Ahmet Cevdet Şemsioğlu’nun eserleri 5 Nisan’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak. 

Şengül BOZ 
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Şemsioğlu’nun tabloları büyüledi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör