poyrazoğlu otomotiv etiler

Selçuk’tan vefa sergisi

Karikatürist Mehmet Selçuk, kısa süre önce yaşamını yitiren sanatçı Turan Özdemir anısına karikatür, resim, fotoğraf ve grafik tasarım sergisi açtı. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği sergi 24 Mayıs’a kadar açık kalacak.

22-05-2018 17:03

Denizli Anadolu Lisesi resim öğretmeni, karikatürist Mehmet Selçuk, 15 Ocak’ta kalp krizi sonucu vefat eden “Dondurmam Gaymak” filminin efsanevi oyuncusu Turan Özdemir anısına, Turan Bahadır Sanat Galerisi’nde sergi açtı.


Serginin açılışına, CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, yazar  Cezmi Ersöz, Turan Özdemir’in abisi Esat Özdemir, oyuncu Saadettin Ünsal ve Nejat Altınsoy ile sanatseverler katıldı. Yoğun katılımın olduğu sergide açılışında davetlilere seslenen Mehmet Selçuk, “Sizler buradaysanız Turan Abi’ye borçluyum. Bugün sanat yapabiliyorsam, Turan Abi’min sayesinde. Hepiniz iyi ki varsınız, hoş geldiniz” dedi.

Turan Özdemir anısına açılan sergiyi çok anlamlı bulduğunu belirten Cezmi Ersöz, “Mehmet Selçuk çok yönlü bir sanatçı. Edebiyat ile resmi birlikte işlemiş. Çok özgün bir sergi olmuş. Kendini göstermiş bu sergide” diyerek Mehmet Selçuk’a teşekkürlerini iletti.
Mehmet Selçuk, 60 eserin yer aldığı sergide, karikatürden, resme, fotoğraflardan, grafik tasarım çalışmalarına yer verdi. Selçuk, “Kendisine olan sevgi ve saygımı bir sergiyle göstermek istedim. Işıklar içinde uyusun güzel abim” dedi.

Mehmet Selçuk’un Turan Özdemir’in anısına oluşturduğu sergi, 24 Mayıs tarihine kadar sanatseverleri bekliyor olacak. 
Ayhan AKAR
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Selçuk’tan vefa sergisi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör