poyrazoğlu otomotiv etiler
8 Temmuz 2020 Çarşamba

Şeker hastalığı yüzünden bacağı kesilen engelli  yardım istiyor

Buldan ilçesinde şeker hastalığından dolayı bir bacağı kesilen ve böbrek yetmezliği de baş gösteren 49 yaşındaki Sedat Başcivaroğlu, yardım bekliyor. İlaçlarını alabilmek için  eczanelere bile borçlandığını söyleyen Başcivaroğlu, zor durumda olduğunu söyleyip destek  istedi.

21-11-2019 12:41

Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşayan 49 yaşındaki Sedat Başcivaroğlu, hayırseverlerden yardım bekliyor. Böbrek hastalığından dolayı tedavi görmek için sürekli Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne  gitmek zorunda olduğunu,  bu yüzden eline geçen 3 ayda bir verilen yaklaşık 1500 TL tutarındaki engelli aylığını yol parası ve ilaç almakta kullandığını belirten Başcivaroğlu, “Böbrek ve doğuştan şeker hastasıyım. Sol ayağım dizimin altından kesildi. Sağ ayağımdan bir parmağım daha kesildi. Elime geçen engelli aylığımla kiramı bile ödeyemiyorum. Sürekli insülin kullanmak zorundayım. Evimde eski eşyalarımı bile ev sahibim verdi. Yıllardır bir ayakkabı alamadım” dedi. 

Eşinin de akciğer hastası olduğunu, üzüntüsünden şeker hastalığına yakalandığını söyleyen Başcivaroğlu, “Eşim de çalışamıyor. Yarı aç yarı tok yaşıyoruz, bazı akşamlar karı koca aç yatıyoruz. Bakkala, eczanelere, tüpçülere borcum  çoğaldı. Mutfakta ocağım bozuldu yaptıramadım, piknik tüpüyle yemek yapmaya çalışıyoruz. Kış geldi bırakın kömürü, bir sobam bile yok. Hayırseverlerden bize yardım elini uzatmalarını bekliyorum. Maddi, manevi her yardıma ihtiyacım var” diyerek hayırseverlere seslendi. İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Şeker hastalığı yüzünden bacağı kesilen engelli  yardım istiyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör