poyrazoğlu otomotiv etiler

Şehitler için pilav ve lokma hayrı yapıldı

Sarayköy Belediyesi tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü sebebiyle pilav ve lokma hayrı yapıldı. Belediye tarafından Çanakkale, Güneydoğu ve Kıbrıs’ta şehit düşen Sarayköylü Mehmetçiklerin isimleri 2 dev afişe yazılarak meydana asıldı.

20-03-2018 16:03

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Sarayköy Belediyesi, Atatürk Parkı’nda pilav ve lokma hayrı düzenledi.  Vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitler için yapılan lokma ve pilav hayrına Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçe protokolü ve binlerce vatandaş katıldı.

4 bin kişilik pilav ve lokma hayrına, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Başkan Özbaş, vatandaşlara kendi elleriyle lokma ve pilav dağıttı. Vatandaşlar, şehitler anısına gerçekleştirilen hayır için Sarayköy Belediyesi’ne teşekkür etti.  Ayrıca Sarayköy Belediyesi tarafından 2 dev afişe Çanakkale, Güneydoğu ve Kıbrıs’ta şehit düşen Sarayköylü Mehmetçiklerin isimleri yazılarak meydana asıldı.

 Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümüne ulaşmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Kahraman ecdadımız, mukaddes vatan topraklarımıza girmek isteyen düşmanlara karşı Çanakkale’de eşi görülmemiş bir mücadele vermiş, tüm dünya aziz milletimizin bir ve beraber olduğunda neler başarabileceğine bizzat şahit olmuştur. Bu çetin mücadele sonunda, Çanakkale’de düşmanlara geçit verilmemiş, binlerce şehidimizin ve gazimizin tertemiz kanlarıyla sulanan bu toprakların sonsuza kadar Türk yurdu olduğu tescillenmiştir. Bugün bizlere düşen en büyük görev, atalarımızın emaneti bu kutsal vatan topraklarına sahip çıkmak, aziz milletimizi ve devletimizi yüceltmektir” dedi.

 Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Şehitler için pilav ve lokma hayrı yapıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör