poyrazoğlu otomotiv

Şehit öğretmene vefa

Merkezefendi Belediyesi’nce 1200 Evler Mahallesi’ne kazandırılan ve Batman’da terör saldırısında şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın isminin verildiği yürüyüş ve bisiklet yolunun açılışı, bugün saat 19.30’ da gerçekleştirilecek. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Merkezefendilileri açılışa davet etti.

12-06-2018 15:46

1200 Evler Mahallesi’ne 1 milyon lira harcanarak yaptırılan,  620 metre uzunluğunda yürüyüş yolu, oyun parkı, spor aletleri ve bisiklet yolunun bulunduğu Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Yürüyüş Yolu’nun açılışı, bugün saat 19.30’da yapılacak.

İftar programıyla açılışı yapılacak olan Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Yürüyüş Yolu’nun özel misafirleri de olacak. Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın babası Sadık Yalçın ile öğretmen arkadaşları da, düzenlenecek açılış programına ve iftar yemeğine katılacak. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Merkezefendilileri açılışa davet etti.

Başkan Subaşıoğlu, “Belediye olarak 2018 yılını vizyon projelerin açılış yılı olarak ilan etmiştik. Şimdi bir projemizin daha açılışını gerçekleştiriyoruz. 1200 Evler Mahallemize 1 milyon liralık yatırımla yürüyüş yolu ve bisiklet yolu kazandırdık. Bu projemiz bizim için çok önemli ve ayrı bir önem taşıyor. Batman’da hainler tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan müzik öğretmenimiz Şenay Aybüke Yalçın’ın ismini bu projemize verdik. Artık Aybüke Öğretmenimizin ismi ve hatırası Merkezefendi’de yaşayacak. Tüm hemşerilerimizi açılışımıza bekliyoruz” dedi.

Merkezefendi Belediye Meclisi, yürüyüş ve bisiklet yoluna,Batman Kozluk'ta PKK'lı hainlerin düzenlediği terör saldırısında şehit olan Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın adının verilmesi kararlaştırmıştı.

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Şehit öğretmene vefa
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör