poyrazoğlu otomotiv etiler

Şehit ailelerine yeşil pasaport

CHP Denizli Milletvekili Adayı Kazım Arslan, CHP'nin güvenlik politikasını ve güvenlik alanında çalışan kamu görevlilerine dönük iyileştirme projelerini anlattı. Arslan, şehit yakınlarının, gazilerin ve gazi yakınlarının sorunlarının çözümünde koordinasyon görevi yapacaklarını belirterek, şehit ailelerine yeşil pasaport vereceklerini söyledi.

12-06-2018 15:10

CHP Denizli Milletvekili Adayı Kazım Arslan, partisinin şehit yakınları ve gazilerle ilgili izleyeceği politikaları açıkladı. Arslan, şehit yakınlarının, gazilerin ve gazi yakınlarının sorunlarının çözümünde koordinasyon görevi yapacaklarını belirterek, “Sorunları ile ilgilenecek Başbakanlık’a bağlı Şehit Yakınları ve Gaziler Yüksek Kurulu’nu kuracağız. Şehitlerimizin eşlerinin, eşleri yoksa anne ve babalarının ve gazilerimizin net aylık gelirinin alt sınırını en düşük net memur maaşına eşitleyeceğiz” dedi.

Şehit ailelerine yeşil pasaport vereceklerini sözlerine ekleyen Arslan, “Güvenlik güçlerimizin evrensel insan haklarına ve hukukun üstünlüğü ilkesine uygun hareket etmeleri için gereken yasal düzenlemeleri yapacağız. Güvenlik güçlerimizin Avrupa Polis Etiği Kuralları’na göre eğitilmelerini sağlayacağız ve güçlendireceğiz. Tüm şehit ailelerine ve gazilere yeşil pasaport vereceğiz. Şehitlerin 18 yaşından büyük olan ve öğrenci olmayan çocuklarının kişi sınırlaması olmaksızın, kamu kurumlarında istihdam edilebilmesini sağlayacağız. Gazi ve şehit çocuklarının eğitim hayatlarını burslu olarak sürdürebilmeleri için gerekli desteği sağlayacağız. Tüm gazilerin sağlık güvencelerini, milletvekilleriyle eşit seviyeye getireceğiz. Gazilere ikinci iş hakkı ve 3 bin günde emeklilik hakkı vereceğiz. Terörle mücadelede yaralanan tüm TSK mensuplarına gazi statüsü vereceğiz” diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Şehit ailelerine yeşil pasaport
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör