poyrazoğlu otomotiv etiler

Şehir Tiyatrosu’na iki ödül

Şehir Tiyatrosu, 2. Uluslar arası Maltepe Tiyatro Festivali’nde 2 ödül alarak Denizli'yi bir kez daha gururlandırdı. Şehir Tiyatrosu ve Genç Denizli Tiyatro Kulübü , 2019 yılı içerisinde kente 7 ödül getirme başarısı gösterdi.

21-09-2019 15:19

Şehir Tiyatrosu ve Genç Denizli Tiyatro Kulübü 2019 yılında aldığı ödüllere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Maltepe Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ve 5 gün süren Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında 10 ayrı dalda ödül sahiplerini bulurken Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2 ödüle adını yazdırdı. Şehir Tiyatrosu’ndan "39 Basamak" oyunu ile Oğuzhan Çıplakoğlu Genç Kuşak En İyi Erkek Oyuncu, Cevat Özalp ise En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü. Söz konusu ödüllerle birlikte 2019 yılı içerisinde toplam 7 ödül alan Şehir Tiyatrosu ve Genç Denizli Tiyatro Kulübü, Denizli'yi bir kez daha gururlandırdı.

Şehir Tiyatrosu ve Genç Denizli Tiyatro Kulübü bu yıl,  19. Direklerarası Seyircileri Tiyatro Ödülleri kapsamında Hakan Kurt'un yönettiği, Şehir Tiyatrosu oyuncusu Ozan Özdemir'in sahnelediği Bir Delinin Hatıra Defteri oyunu ile "En İyi Prodüksiyon" ödülü, Hakan Kurt’un, Kahvede Şenlik Var oyunu ile "En İyi Yönetmen" ve Eda Aydınlı’nın "Geç Kalanlar" oyunu ile "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü almıştı.  2. Özdemir Nutku Tiyatro Ödülleri kapsamında ise Eda Aydınlı’nın 39 Basamak oyunu ile Yılın Genç Kuşak En İyi Kadın Oyuncusu ödülü, Cevat Özalp’in ise Dünyanın Ortasında Bir Yer Oyunu ile Yılın Işık Tasarımı ödülüne layık görülmüştü.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Şehir Tiyatrosu’na iki ödül
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör