poyrazoğlu otomotiv etiler

Şefler Denizli’de yarışacak 

Denizli Genç Aşçılar Derneği tarafından ilki düzenlenecek olan Uluslararası Gastro Lise-Üniversite Bireysel Usta Şefler Yarışma Festivali 15-17 Kasım tarihleri arasında EGS Kongre Kültür Merkezi Fuar Alanı’nda misafirlerine kapılarını açacak.

14-11-2019 11:26

Denizli Genç Aşçılar Derneği tarafından bu yıl ilk kez Uluslararası Gastro Lise-Üniversite Bireysel Usta Şefler Yarışma Festivali Denizli’de gerçekleştirilecek. Denizli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Belediyesi ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nün destek verdiği festival EGS Kongre ve Kültür Merkezi Fuar Alanı’nda açılacak. 35 ülkeden 80 yabancı jürinin yer alacağı festivalde 10 ülkeden kıtalar arası yaklaşık 400 yarışmacı el lezzetlerini konuşturacak. 3 gün sürecek festivalde birbirinden farklı lezzetlerin tanıtılacağı workshoplar yer alacak. Ayrıca 81 ilin yöresel ürünleri de festival alanında ziyaretçilere sunulacak. Etkinliklerin tamamı halka açık ve ücretsiz olacak.

Festivalin 15 Kasım Cuma günü sabah 15 Temmuz Delikliçınar Meydanı’ndan Valilik önüne kadar kortej yürüyüşüyle başlayacağını  resmi açılışın saat 12.00’de yapılacağını belirten Denizli Genç Aşçılar Derneği Başkanı Süleyman Kursak; “ Bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz uluslararası festivalimizde birbirinden önemli jürilerimizi ve yarışmacılarımızı şehrimizde ağırlayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Dolu dolu geçecek festivalimize Denizli halkını bekliyoruz” dedi. 

Denizli Genç Aşçılar Derneği Uğur Ulutürk ise,  bir ilki gerçekleştireceklerini belirterek, “Yurt dışından gelen konuklarımıza ve şeflere kendi yöresel kültürümüzü, mutfağımızı tanıtacağız. Gastronomu alanında öğrencilere geçmişten bu güne yapılagelen mutfak kültürünü anlatacağız. Yaşayarak öğreteceğiz. On ülkenin kıtalar arasında michelin şefleri workshop yapıp kendi ülkelerinin yemeklerini kültürlerini tadımlarla sergileyecek” diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Şefler Denizli’de yarışacak 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör