poyrazoğlu otomotiv etiler
6 Haziran 2020 Cumartesi

Satranç kursları başladı

Pamukkale Belediyesi’nin çocuklara hem eğlenceli zaman geçirmelerini hem de zekâ gelişimlerine katkı sağlaması amacıyla açtığı ücretsiz satranç kursları başladı. Öğrencilerin heyecanına ortak olan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Amacımız yaz mevsiminin çocuklarımız açısından çok daha kaliteli ve unutulmaz geçmesini sağlamak” dedi.

11-07-2019 10:35

Pamukkaleli çocukların yaz tatillerini bilgisayar başında, ellerinde cep telefonları ile boşa vakit geçirmelerini istemeyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, bu yaz, belediye olarak birçok ücretsiz kurs düzenlediklerini belirtti. Futboldan, halk oyunlarına, İngilizce’ye kadar çocukların yaz tatilleri için birçok alternatif seçenek sunan Pamukkale Belediyesi, satranç kursuyla da önemli bir fark yarattı. “Pamukkale Belediyesi Ücretsiz Yaz Spor Kursları” kapsamında düzenlenen satranç kursunun ikinci gününde Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Türkiye Satranç Federasyonu Denizli İl Temsilcisi Ayşegül Akdeniz ile Belediye Başkan Yardımcısı Gamze Sevgi, satranç meraklısı minikleri kursta yalnız bırakmadılar. Başkan Avni Örki, minik kursiyerlerle tek tek ilgilenerek, birlikte satranç taşlarının isimlerini öğrendiler.  7-12 yaş grubu çocukların kabul edildiği satranç kursları 29 Ağustos’ta sona erecek.

 Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Bu kursumuza çok daha profesyonel bir şekilde başladık. Hedefimiz dünya çapında sporcular yetiştirebilmek. Esas önemli olan bu başlangıçları devam ettirebilmektir. O devamlılığın neticesinde başarılar elde edilebilir. Ben ailelerimizden bu tarz kurslara yaz aylarından sonra da devam ettirmelerini istirham ediyorum. Sporun, sporcunun, eğitimin, bilimin her zaman yanında olacağız ve destekleyeceğiz” diye konuştu. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Satranç kursları başladı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör